Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

07 жовтня, 00:00

Олег Скрипочка — у списку почесних громадян Запоріжжя

Під час чергової сесії Запорізької міської ради депутати ухвалили рішення про присвоєння звань Почесного громадянина Запоріжжя. Одним із його володарів став Олег Скрипочка — російський льотчик-космонавт, який хоч і народився на Ставропіллі (Росія), але все дитинство і юність провів у Запоріжжі. Зокрема, його мама донедавна проживала на батьківщині Дніпрогесу, а сам він навчався у престижній 28-й гімназії, був слухачем місцевого Клубу юних космонавтів. А навесні як бортінженер О. Скрипочка завершив піврічний політ на Міжнародній космічній станції (інтерв’ю з ним див. «День» № 55 за 30.03.2011). До речі, Олег Іванович — не перший москвич, який має звання Почесного громадянина Запоріжжя. Кілька років тому почесним став Леонід Жаботинський — легендарний важкоатлет і олімпійський чемпіон. Статус Почесного громадянина присвоїли також колишньому правлячому архірею Запорізької і Мелітопольської єпархії УПЦ Московського патріархату Василію (в миру Борису Златолинському). Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя

Рада виділила головному комуністові новий «буржуазний» автомобіль

Фракція Компартії, єдина з усіх фракцій Верховної Ради, отримала від апарату парламенту новий автомобіль Toyota Camry для своїх потреб. Про це повідомляє «Українська правда». Видання звернулося до апарату Верховної Ради з проханням повідомити, куди поділися придбані торік 17 автомобілів Toyota Camry. Виявилося, що один автомобіль було надано фракції КПУ, один використовується для обслуговування іноземних делегацій, а ще один — для транспортного забезпечення віце-спікера. Решта 14 авто було розподілено між комітетами Верховної Ради «для забезпечення їхньої діяльності». При цьому вісім автомобілів отримали комітети, які очолюють опозиціонери, а шість — комітети під керівництвом представників парламентської більшості. Вартість придбаних 2010 року автомобілів Toyota Camry склала: дев’ять автомобілів по 184 тис. гривень, п’ять — по 205 тис. гривень і три — по 201 тис. гривень. Цікаво, що українські комуністи отримують за бюджетні гроші «буржуазні» іномарки. Взяли б та придбали собі «Ланос». Так хоча б вітчизняний автопром підтримали. А то якось зовсім вже не ідеологічно виходить...

У Холодному Яру відбудеться спортивно-патріотична гра «Чорний Ворон»

Цими вихідними в урочищі Холодний Яр на Черкащині збереться молодь зі всієї України для участі у спортивно-патріотичній грі «Чорний Ворон». Про це «Дню» повідомили організатори — громадська організація «Молодий Народний Рух». Упродовж місяця всі охочі мали змогу зголоситися взяти участь у грі, заповнивши анкету. Для цього потрібно було лише мати бажання, індивідуальний виряд (спальник, наплічник, намет, «бойовий одяг» тощо) та повідомити організаторам про хороший стан здоров’я і спортивні досягнення. Вік учасників гри — 17 — 30 років. Відкриють змагання письменник, автор роману «Чорний Ворон» Василь Шкляр, лідер Народного Руху України Борис Тарасюк та очільник історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. Потім відбудеться власне теренова гра та екскурсія Холодним Яром. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

У Черкасах наголошують на соціальній відповідальності підприємців

Підприємці та можновладці мусять об’єднати зусилля для розвитку регіону. Про це заявив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб під час семінару «Сталий розвиток регіонів: роль соціально відповідального бізнесу». «Ми не говоримо про благодійність, натомість говоримо про відповідальне та небайдуже ставлення з боку компаній, фірм і підприємств до людей, до вирішення їхніх проблем. Це сучасний діловий підхід до роботи. Без соціальної складової ведення бізнесу неможливе», — сказав С. Тулуб. Він також зазначив, що тільки за умов такої співпраці може бути вирішена значна частина економічних та соціальних проблем. Голова облдержадміністрації навів приклади успішного партнерства влади та бізнесу: відновлення річкової інфраструктури (відкриття річкових портів у Черкасах, Каневі та Чигирині), створення футбольного клубу «Славутич», реконструкція центральної площі Черкас та об’єктів Шевченківського національного заповідника в Каневі, оновлення церкви-усипальниці Богдана Хмельницького в Суботові. За словами С. Тулуба, ще одним прикладом успішної співпраці з бізнесом має стати підписання соціальної угоди з підприємством «Азот», котре належить голові ради директорів групи компаній Group DF Дмитру Фірташу. «Ця угода передбачатиме виконання ряду соціальних завдань з поліпшення комунальної інфраструктури області», — повідомив С. Тулуб, пояснивши, що «Азот» профінансує ремонт палацу культури «Дружба народів», прилеглої до нього території та кількох вулиць у Черкасах. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси

Українські ракетники успішно реалізують міжнародні космічні проекти

У ніч на четвер з космодрому Байконур за програмою «Наземний старт» стартувала ракета «Зеніт-2SБ» з американським супутником зв’язку на борту. Ракета вивела космічний апарат Intelsat-18 на розрахункову орбіту, після чого його було передано для управління замовником. Ракета «Зеніт-2SБ» є однією з модифікацій родини «Зеніт» і застосовується в програмі «Наземний старт», яка доповнює іншу міжнародну космічну програму — «Морський старт». Можливості, пропоновані «Наземним стартом», дають змогу запускати не дуже важкі космічні апарати з меншими витратами на транспортування до місця запуску. У ракеті використано лише українські комплектуючі частини. Два рівні носія виготовлено на дніпропетровському заводі «Південмаш», а розгінний блок та обтічник — у російських РКК «Енергія» та НПО ім. Лавочкіна. Керує програмою компанія «Міжнародні космічні послуги» за участю України, Росії та США. Як повідомляє Центр інформаційних зв’язків ГКБ «Південне» (Дніпропетровськ), доставлений на орбіту супутник замінить один з десяти апаратів, які належать американській компанії «Інтелсат». Його стартова маса становить 3,2 тонни, а термін експлуатації в космосі — 15 років. Апарат здійснюватиме мовлення на територію Північної Америки, Австралії, Нової Зеландії, Східної Азії та Тихоокеанського регіону. Як уже повідомляла газета «День», два тижні тому після тривалої перерви, пов’язаної з реструктуризацією компанії Sea Launch, поновилися запуски ракет-носіїв «Зеніт» за міжнародною космічною програмою «Морський старт», Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.

Клінтон: сирійці «запам’ятають» вето Росії на резолюцію ООН

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що Рада Безпеки ООН, відхиливши резолюцію, не впоралася зі своїми прямими обов’язками і що Росії та Китаю доведеться пояснити сирійському народові і тим, «хто бореться за свободу та права людини в усьому світі», чому вони заблокували ухвалення документа. «Країни, які продовжують постачати режимові Башара Асада зброю, з якої стріляють у безневинних чоловіків, жінок і навіть дітей, мають задуматися над тим, що вони роблять», — заявила Клінтон. «Ці країни підтримали неправильну сторону з погляду історії. У цій суперечці вони захищають зовсім не тих, кого треба», — додала глава американської дипломатії. Згідно з даними ООН, за сім місяців, які минули з початку протестів, у Сирії було вбито понад 2700 мирних громадян. Західні країни розкритикували ухвалу Росії та Китаю накласти вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, засуджуючи сирійську владу за придушення антиурядових протестів. Глава МЗС Франції заявив, що це «сумний день» для Сирії, тимчасом як постійний представник США при ООН висловила своє обурення діями Москви і Пекіна. Європейські країни тричі міняли текст резолюції, намагаючись зробити формулювання документа прийнятними для Росії і Китаю, які є постійними членами Ради Безпеки ООН із правом блокування будь-якої ухвали. Зокрема, з проекту резолюції було вилучено прямі заклики до введення санкцій проти Дамаска, вони були замінені пропозицією вжити «цілеспрямованих заходів», якщо сирійська влада не змінить своєї політики.

Іспанія приєдналася до протиракетної системи НАТО

Іспанія дала згоду на участь у європейській системі ПРО НАТО, повідомляє Reuters. Про укладення відповідного договору в середу, 5 жовтня, на спільній прес-конференції оголосили прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро, Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен і міністр оборони США Леон Панетта. За словами глави Пентагону, чотири кораблі, оснащені американською системою оборони від балістичних ракет Aegis, буде розміщено на базі ВМС Іспанії в місті Рота, у провінції Кадіс. Угоди є частиною американської програми з питань ПРО, яка передбачає початкове встановлення зенітних керованих реактивних снарядів на суднах у Середземному морі, а потім встановлення наземних систем ПРО в Румунії, Польщі та Чехії. Окрім того, США вже уклали угоди про розміщення елементів ПРО з Туреччиною та Нідерландами. Планують, що система європейської ПРО НАТО почне функціонувати 2012 року, а повне розгортання системи мають закінчити до 2018 року. За заявою представників США, основне завдання системи ПРО — захищати від ракетної загрози з боку таких країн, як Іран і Північна Корея, які мають власну ядерну програму. Росія ж вважає розгортання системи ПРО в Європі загрозою для національної безпеки, зазначає lenta.ru.

Рада Європи вимагає від Росії «покарати вбивць Магнітського»

Депутати Ради Європи вимагають від Росії покарати вбивць Сергія Магнітського та припинити тиск на його родину, повідомили bbcrussian.com у фонді Hermitage Capital. Окрім того, в опублікованій декларації представники країн-учасниць Ради Європи вимагають дозволити родині небіжчика провести незалежне медичне дослідження, у чому раніше їм відмовляти. За даними Hermitage Capital, декларацію підписали 53 депутати з 29 країн. Ініціатором декларації став член ПАРЄ і депутат від Нідерландів Пітер Омцигт. Раніше повідомляли, що голландські депутати виступили за запровадження однобічної заборони на в’їзд до Нідерландів російських урядовців, причетних до загибелі Магнітського.

Минає п’ять років від дня вбивства Анни Політковської

7 жовтня минає п’ять років, як не стало відомої журналістки і правозахисниці Анни Політковської, яку було вбито в під’їзді її будинку. Злочин досі не розкрито. Проміжні результати були і за перший рік після вбивства, і за другий, і третій. Щоправда, згодом усі версії виявилися хибними. У травні 2011 року було затримано підозрюваного в убивстві Політковської Рустама Махмудова. У серпні 2011 року слідчі органи заарештували одного з організаторів злочину — колишнього підполковника міліції Дмитра Павлюченкова. Якщо проаналізувати хронологію розслідування в попередні роки, мимоволі постає питання: чи не прагнуть правоохоронні органи вкотре приурочити розкриття цього гучного злочину до певної дати? По-перше, 7 жовтня відзначає свій день народження Володимир Путін, а йому вже не раз доводилося відповідати на незручні запитання про вбивство Політковської. По-друге, майбутні вибори також створюють певний фон, адже розкриття резонансного вбивства цілком можна використовувати з політичною метою.

Канадський посол стурбований ситуацією з українськими судами

Днями відбулася зустріч студентів Луганського національного університету ім. Т. Шевченка з послом Канади в Україні Даніелем Кароном, на якій обговорювалася економічна співпраця України та Канади, при цьому не обійшлося і без обговорення політичної ситуації в країні. Даніель Карон поділився своєю стурбованістю у зв’язку з ситуацією, яка склалася в українських судах. Він відзначив, що в Канаді уважно відстежують дане становище і дають певні оцінки всьому тому, що відбувається, адже вони планують і надалі співпрацювати з Україною. «Звичайно, те, що зараз діється, не дуже добре для репутації України. І якщо статтю 365, яка є рештками радянської минувшини, використовують проти Тимошенко — це вплине на ставлення до України. Тут поставлене на карту питання не стільки про Тимошенко, а про те, що світ побачить, як в Україні здійснюються принципи верховенства права», — зауважив посол Канади. Даніель Карон також наголосив, що в Канаді ніхто б так дуже не коментував судові справи країни, але в Україні дещо інша ситуація. Посол також висловив бажання бути присутнім 11 жовтня в Печерському суді під час оголошення вироку Юлії Тимошенко, «якщо суддя Кирєєв не буде проти». Із залу суду Карон хоче доповісти про ситуацію прем’єр-міністрові Канади. Також Даніель Карон запевнив, що Україна дуже багато важить для Канади. Саме Канада стала першою західною державою, що визнала незалежність України. А після Помаранчевої революції 2004 року про Україну довідалися і заговорили ще більше. Канадська українська діаспора — одна з найпотужніших у світі — понад один мільйон чоловік. Цікаво й те, що перша жінка-космонавт їхньої країни Роберта Бондар — українського походження, повідомляє Євгенія КРИКУН, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати