Перейти до основного вмісту

«Козачка» випустила автобіографічну книгу

Популярна українська співачка Раїса Кириченко відсвяткувала 60-й день народження
16 жовтня, 00:00

Iменинниця підготувала презент — випустила книгу спогадів «Я козачка твоя, Україно». Назва символічна. Адже саме так називається одна із найпопулярніших пісень Кириченко. Книга добре ілюстрована. Навіть по фотографіях можна скласти ретроспективу народження феномена Кириченко. У книзі Раїса Опанасівна розповідає масу цікавих і маловідомих фактів про своє творче та особисте життя, як народжувалися пісні, які сьогодні ми вважаємо шлягерами, про її зустрічі з композиторами та поетами, про гастролі по Україні та за кордоном.

— Перша зарубіжна поїздка відбулася до Америки, — згадує Кириченко. — Раніше я виступала тільки по країні, навіть у соцкраїнах ніколи не бувала — і раптом США. Адже це був 1983 рік, коли наші країни суперничали. Наша делегація стала першою після того, як радянські льотчики збили південнокорейський лайнер з пасажирами... Дуже хвилювалися, адже провокацію могли влаштувати на концерті. Я подивилася на публіку: шум, гам, і занервувала. Але варто мені було заспівати «Думу про землю» (музика Володимира Верменича, вірші Миколи Сома), як розмови припинилися, так уважно слухали. Закінчую спів — гробова тиша. Я думала, що ж таке? Невже не сподобалося? І раптом овації... Після концерту до мене підходили схвильовані слухачі, дякували, а один шанувальник навіть пропонував залишитися в Америці, обіцяючи ледве не «золоті гори»...

Про наш виступ зробив спеціальний репортаж один із провідних американських каналів. Сидимо, уважно дивимося. Показують мене. Прошу перекладача перекласти. І не можу повірити власним вухам: «А це шпигунка з відомства Андропова. Її до нас прислали з піснями, щоб американські чоловіки, слухаючи її, втрачали пильність. У них вона вивідає таємниці для свого патрона...». Я слухаю і не можу зрозуміти, що ж це таке? Може, «чорний» гумор?

У книзі Раїса Опанасівна пише і про людей, які буквально з того світу її повернули. Як усім світом збирали кошти на операцію та лікування. Дуже цікаві сторінки про перші пісні, про навчання в Харківському інституті мистецтв, роботу в Черкаському хорі, Полтавській філармонії, про зустрічі з людьми, які залишили яскравий слід у душі співачки. Ось тільки шкода, що тираж книги, випущеної видавництвом «Полтава», маленький — усього 1500 примірників.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати