Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«КПІ» шукає «своїх» студентів за новими правилами

09 серпня, 00:00

Керівник Центру тестування і моніторингу знань НТУУ «КПІ», член- кореспондент НАН України Валерій Мельник розповів кореспонденту «Дня», що цей спеціалізований підрозділ інституту проводить велику роботу з розробки методик тестування з точних наук, творчо опрацьовуючи досвід використання вступних тестів Києво-Могилянською Академією, який особливо цінний для визначення рівня знань абітурієнтів із гуманітарних наук. Валерій Мельник сказав: «Суспільство в оцінюванні діяльності центрів тестування поляризувалося від активного прийняття до неконструктивного неприйняття. В Англії система тестування існує вже півтора століття, але результат видається тільки через місяць. Ми повинні підготувати суспільство до розумiння того, що якісні результати перевірки тестів вимагають немало часу. Цікавий досвід Росії, там ввели систему тестування повсюдно, завдання розповсюдили через Інтернет, і практично вмить з’явився сайт (доступ на який був платний), що нібито містить ключі до тестів. Як з’ясувалося, ключі виявилися фальшивими. У Росії виконані тестові роботи здаються в спеціальні регіональні центри, а вузи опиняються повністю відcтороненими від «вступного» процесу».

Загалом конкурс до «КПІ» в цьому році поменшав до 2,1 чоловіка на місце, однак ректор університету Михайло Згуровський бачить у цьому досить позитивну тенденцію. Справа в тому, що цього року абітурієнтам НТУУ на відміну від абітурієнтів інших технічних вузів України довелося продемонструвати свої знання не тільки з математики, а й з фізики. Викладачі «КПІ» відзначають загалом по Україні не досить високий рівень викладання цього предмета, так необхідного для якісної підготовки інженера. Введення фізики як вступного іспиту дозволило з меншою витратою сил відбирати вузу саме «своїх» студентів, оскільки ті, які не розбираються у фізиці, злякавшись, відсіялися самі собою. В оцінці знання державної мови вуз повністю довірився шкільним учителям і зараховував іспит усім, у кого в атестаті з української мови був бал, вищий від семи. Нововведенням у проведенні вступної кампанії до НТУУ стало відкриття дверей для всіх бажаючих на засідання приймальної комісії в момент остаточного рішення по зарахуванню в студенти «удачливих» абітурієнтів.

Кореспондент «Дня» поговорила з молодими людьми, які були присутні на такому засіданні і на власні очі побачили свої прізвища на екрані залу в момент підписання наказу про зарахування їх у студенти. Хлопці поступили на механіко-машинобудівний факультет, хоча всі троє спробували цього літа свої сили на кілька спеціальностей. Олександр Коритцев, випускник школи №158 м. Києва, спробував щастя у трьох вузах — будівельному, авіаційному та в «КПІ». Іспити проходили в різні дні, що, хоч і напружувало, але давало більше шансів на вступ. Денису Комилятову, також випускнику київської школи №158, який одночасно здавав на два факультети «КПІ», посміхнулося щастя стати першокурсником на альтернативному для нього факультеті машинобудування, хоч переважнішим для нього все ж був факультет теплоенергетики. Микола Котов, учень київської школи №110 з поглибленим вивченням французької мови, два роки займався в інституті довузівської підготовки «КПІ» на факультеті інформатики та обчислювальної техніки, не добрав бали на факультет електроніки, а на машинобудівному значно перевищив прохідний. Микола вважає, що підготовку до вузу краще проходити на більш складних факультетах, оскільки там вищий рівень викладання. Стосовно технічного вибору випускника школи гуманітарної спрямованості Микола сказав кореспонденту «Дня», що вважає, що за п’ять років навчання машинобудівна область нашої країни так розвинеться, що проблем з робочими місцями не буде, а спеціалістів-гуманітаріїв у нас і без нього досить, що дуже висока конкуренція при пошуку роботи у цій сфері.

У зв’язку з можливістю спробувати свої сили під час вступної кампанії в кількох вузах терміни зарахування абітурієнтів у студенти дещо розтягуються. Ті, хто витримав конкурс, рекомендуються до зарахування, однак наказ підписується лише після здачі оригіналу атестата до вибраного вузу. Ті, хто поступив одночасно не на один факультет, вибравши місце навчання, створюють додаткові місця для тих, хто не пройшов по конкурсу з самого початку. Однак у випадку, коли тих, які набрали однакову кількість балів, більше, ніж місць, що знову з’явилися, приймальній комісії доводиться вирішувати проблему «напівпрохідного» балу. Тоді набирає чинності система пільг. Насамперед, перевага віддається інвалідам 3-ї групи (1-а і 2-а групи йдуть позачергово). Потім ідуть медалісти, військовослужбовці, звільнені в запас не пізніше трирічного терміну, випускники системи доуніверситетської підготовки «КПІ», а потім уже долю може вирішити середній бал шкільного атестата.

Для бажаючих здобути освіту на контрактній основі вступна кампанія триває: для стаціонару — до кінця серпня, а на заочне навчання в міру набору груп — на весь навчальний рік. На контрактній основі в «КПІ» навчається близько 20% студентів. Для вступу на навчання за контрактом не потрібно проходити тестування, його замінює співбесіда. При наявності певного мінімуму базових знань конкурсу для контрактників немає, крім факультету інформатики та обчислювальної техніки, який навіть на платній основі не в змозі прийняти всіх бажаючих. Найпопулярнішими в цьому році в НТУУ були факультети інформатики та обчислювальної техніки, прикладної математики, права, лінгвістики, а найменший конкурс був на факультет зварювання та інженерно-фізичний факультет.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати