Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

"КРУТИМ" У ПОЛЬЩІ ДОВЕДЕТЬСЯ ПОТУРБУВАТИСЯ

11 липня, 00:00

Нашим читачам, що збираються їхати до Польщі або через Польщу на машині з тонованими вікнами, слід добряче замислитися. Поліцейський має право вилучити за таке скло техпаспорт (свідоцтво про реєстрацію) автомобіля або покарати водія великим штрафом.

У боротьбі із затемненим склом Польща випередила усю Європу. Її вимоги більш суворі ніж німецькі. На практиці допускається лише тонування, виконане заводом-виробником автомобіля. У решті випадків воно поза законом. Нововведення, ініціатором якого виступило Міністерство транспорту, покликане підвищити безпеку руху. Разом з тим воно завдало важкого удару багатьом дрібним фірмам, які затемнювали за 100-120 доларів плівкою скло автомобілів. Допускається лише тонування, виконане заводом-виробником автомобіля. У решті випадків воно поза законом. Нововведення, ініціатором якого виступило міністерство транспорту, покликане підвищити безпеку руху. Разом з тим воно завдало важкого удару багатьом дрібним фірмам, які затемнювали за 100-120 доларів плівкою скло автомобілів. Деякі з тих, хто застосовував плівку американської фірми Warstfoll, були впевнені у якості своєї продукції і намагалися отримати на неї сертифікат відповідності. У краківському інституті скла та кераміки цю плівку піддали скрупульозним і недешевим дослідам. Виявилося, що вона досить вогнетривка, стійка до механічного впливу, не боїться високої вологості і стрибків температури, але... недостатньо прозора. А згідно з діючими у Польщі (і у нас) стандартами тоноване лобове скло має пропускати щонайменше 75% світлового потоку, решта скла - не менше 70%. Коротше кажучи, майстри, що займалися тонуванням, переключилися на зовсім протилежну послугу: видаляють плівку, аби знову зробити скло прозорим. Клієнтів поки не бракує, бо вилучені реєстраційні документи автомобіля поліція повертає польським громадянам лише після такої операції. Та ще й при цьому - очевидно, як покарання - вимагає пройти позачерговий техогляд.

Іноземцеві це не загрожує. Вилучене у нього свідоцтво реєстрації поліція пересилає до посольства. Дочекайся, отримай і... їдь собі із затемненим склом далі. До чергового прискіпливого поліцейського...

А чому ж в Україні та й у Росії щодуху їздять з тонованим склом? Причому з таким, крізь яке і вдень не завжди вгледиш небезпеку на дорозі. А вночі та у негоду...

У Правилах дорожнього руху сказано, що дозволяється застосовувати тоноване скло, світлопроникнення якого відповідає ГОСТ 5727-88. Але, як пояснили нам в управлінні ДАІ МВС України, приладів для визначення світлопроникнення в автоінспекторів немає.

У польських поліцейських їх також немає. Там розв'язали проблему, відштовхуючись не від ПДР, а від сертифікату відповідності. Автомобіль проходив сертифікацію з прозорим склом - тож, експлуатувати його із затемненим протизаконно. От і все. І ніякого нічого. Я хотів сказати: "Ніяких приладів".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати