Крим в очікуванні стихії
Передбачити час початку землетрусу сейсмологи не можуть через мізерне фінансуванняВін так само зазначив, що: «З 16 по 18 жовтня в екваторії Чорного моря на відстані 160 кілометрів від берега вже були зафіксовані підземні поштовхи силою 6 балів. На щастя, жителі Севастополя й Керчі їх практично не відчули».
Нині в Криму проводяться спеціальні дослідження, але для того, щоб завершити їх оперативно й на належному рівні, необхідні кошти й відповідна апаратура, яких в українських сейсмологів немає.
Цікаво, що згідно з постановою Кабінету Міністрів № 699 «Про національну систему сейсмічних спостережень і підвищення безпеки мешкання населення в сейсмонебезпечних регіонах» із бюджету щорічно має виділятися не менше 1,3 мільйона гривень. Нинішнього ж року для цього було виділено лише 180 тисяч гривень.
Сьогодні в Україні з 28 сейсмологічних станцій залишилося тільки 12 діючих і всі вони вимагають негайного переоснащення. Заробітну плату персоналу станцій заборгували за... 14 місяців.
За словами начальника Головного управління планування Міністерства надзвичайних ситуацій Олександра Євдіна, сьогодні в Криму ведуться постійні спостереження за сейсмологічною ситуацією. Готові до роботи в аварійних умовах рятувальні групи швидкого реагування. Кожна така група складається з десяти рятівників і оснащена всією необхідною технікою. Якщо виникне необхідність, — через півтори години на місці випадку з’являться додаткові сили рятівників.
Цікаво, що два останніх дні навчань військ НАТО «Сі Бриз-98» у Криму будуть присвячені наданню допомоги Україні... у разі землетрусу.
№208 30.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»