Кубок Стенлі — на батьківщину героя
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040720/4125-1-2.jpg)
Найпочесніший хокейний трофей — Кубок Стенлі — в понеділок прилетів до столиці України. В аеропорту «Бориспіль» його презентував український хокеїст Руслан Федотенко, який в складі американського клубу «Тампа Бей» став володарем Кубка Стенлі.
Учора в столиці України з цієї нагоди пройшли урочистості, а на майдані Незалежності кожний охочий міг сфотографуватися з чашею, яку щорічно вручають кращій хокейній команді Північної Америки, а значить і світу. За традицією, кожен гравець команди-переможниці має право на 24 години відвезти кубок на свою батьківщину. На честь 25-річного Руслана Федотенка відбувся і прийом в Київській міській раді. Кубок встановили на центральній площі міста о 17.00, після чого відбулася церемонія символічного вручення Кубка місту Києву.
Як ви, мабуть, знаєте, у вирішальному матчі фінальної серії плей-офф український хокейний форвард «Тампа Бей Лайтмінг» Руслан Федотенко, забивши дві шайби у ворота «Калгарі Флеймз», приніс своїй команді Кубок Стенлі. Матч завершився з рахунком 2:1. Вигравши цей матч, «Тампа» стала другою командою за останні 33 роки розiграшу Кубка Стенлі, якій вдалося здобути трофей, програючи пiд час фінальної серії 2:3. У 22-х матчах розiграшу плей-офф Федотенко набрав 14 очок (12 шайб і 2 передачі). У регулярному чемпіонаті українець закинув 17 шайб і зробив 22 результативнi передачі, при цьому відіграв 77 матчів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Кубок Стенлі вперше було вручено 1893 року. Його засновник — лорд Стенлі Престонський. Традиція відправляти Кубок у «подорож» зародилася 1955 року — її ввели гравці «Нью- Джерсі Девілз». Відтоді кожний член команди- переможниці може цілу добу бути одноосібним володарем вищої хокейної нагороди. У Київ трофей прилетів iз Мінська. Справа в тому, що у воротаря «Тампи» Миколи Хабібулліна дружина з Білорусі.
За 111-річну історію нині найпочеснішого хокейного кубка, з ним траплялися цікаві історії. Одного разу гравці «Монреаля» забули кубок у фотоательє, де знімалися на згадку після перемоги. Коли вони спохватилися за пропажею, господар фотоательє вже діловито ставив у кубок квіти. Викупався трофей і у водах Оттави. Хокеїсти святкували перемогу, відвідуючи кожний бар на своєму шляху. У результаті не зовсім тверезі вони упустили кубок в один iз каналів канадської столиці. А повернулися за ним тільки вранці.