Київські художники протестують проти забудови на місці майстерень
За словами експертів, комплекс із шести 25-поверхівок не лише знищить культурне обличчя Подолу, а й порушить екологічний баланс району. Тим часом сюди вже звезли металевий профіль.
19 липня столичні митці вийшли до Будинку художників на мітинг проти забудови житлового мікрорайону в Подільському районі. За згоди міської влади керівництво Спілки художників має намір знищити творчі майстерні та вирубати майже два гектари лісу для побудови тут житлових багатоповерхівок. На місці творчих майстерень художників та аспірантів Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури постане житловий комплекс із шести 25-поверхових будинків, однієї дев’ятиповерхівки та офісно-розважального центру. Під знищення підпадає, зокрема, садиба на вулиці Сошенка, 33, що була (і поки залишається) творчою базою членів Спілки художників.
— У Генплані чітко зазначено, що ця територія є зоною індивідуального будівництва і низькоповерхової забудови, до якої 25-поверхові будинки не входять. Це будинки до 3-х поверхів. І таким чином те, що там відбувається сьогодні, — це типове порушення закону, тому я закликаю людей не купувати ці квартири, — зазначив у коментарі «Дню» голова постійної комісії Київської ради з питань культури та туризму Олександр БРИГІНЕЦЬ. — Коли будується незаконний будинок, то люди можуть витратити гроші й залишитись без квартир. Це один аспект цієї проблеми. А з іншого боку, художники, які мають там майстерні, намагаються вирішити це питання без суду, переконавши своє керівництво відмовитися від будівництва. У даному випадку, очевидно, йдеться про особисті інтереси чиновників Спілки, які й пішли на таку аферу. Ми зробили чимало різних звернень, зокрема, й до прокуратури. Я захищаю художників, які є частиною громади і воюють проти цієї забудови. Можливо, вони й отримають майстерні в тих будинках, але для них важливим є збереження цього місця таким, як воно є історично, а не таким, яким його хочуть зробити. Вже сьогодні ця забудова дає підстави нищити сусідній ліс.
Як розповіла «Дню» Алла ХАЛІНА, співробітник Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури, територія, яку планують забудувати, перебуває під орендою у Київської міської ради і Спілки художників:
— Я вже 2 роки тут працюю. Тут є мистецький осередок і культурна спадщина.. З цих майстерень вийшло дуже багато видатних художників, таких як Гордієць, Гурін, Якутович, Григор’єв. Ми стурбовані тим, що там буде щільна забудова. Знищиться все — не тільки цей культурний осередок, а й природа. Ми також стурбовані екологією цього району. Ми й надалі плануємо страйкувати. Чергуємо на цій території, але нас виганяють. Вже почали завозити металевий профіль, щоб будувати паркан. Поки що громада стримує натиск.