Леонід КРАВЧУК: «... Ми рахуємося з думкою прем’єра»
Після звільнення посади голови паливного комітету Верховної Ради між фракціями більшості почались кадрові консультації. Нагадаємо, що колишній керівник комітету, член фракції Партії регіонів Андрій Клюєв, призначений віце-прем’єром, і має скласти депутатські повноваження. Він зайняв урядову посаду, яка за коаліційною квотою належить Соціал-демократичній партії (об’єднаній). Схоже, тепер фракція СДПУ(О) є головним претендентом на посаду керівника паливного комітету Верховної Ради. Втім, на думку голови фракції Леоніда Кравчука, переговори не будуть зводитись лише до банального обміну портфелями.
— Що стало поштовхом до рішення фракції СДПУ(О) віддати посаду віце-прем’єра Партії регіонів?
— У мене зустрічне запитання: а хіба до цього кандидатура Гайдука не була з Партії регіонів? Тобто ми не вперше поставили на представника іншої фракції. Це наша послідовна позиція. В першу чергу вона викликана тим, що ми рахуємось з думкою прем’єра. Для нас це дуже важливо. Прем’єр повинен утворити команду і тоді відповідати за її роботу. Якщо йому, вибачте за таке слово, напхає в команду кожна фракція кого хоче, тим більше якщо це будуть люди непрофесійні, то що тоді можна з прем’єра вимагати? Крім того, ми вважаємо, що коли береться кандидатура з більшості, це є добрим знаком зміцнення коаліції. Наприклад, у нас Пєсоцький був народним депутатом у фракції, членом політбюро партії. Його запропонувала депутатська група «Народний вибір» на посаду голови Держрезерву. І це знову ж таки було добрим знаком того, що більшість працює, і ми шукаємо кращих людей у більшості, а не тільки у фракції. В даному разі Клюєв є професіоналом, він молода, енергійна і спокійна людина. Я його добре знаю ще з того періоду, коли він був заступником губернатора Донецької області. Тут він був головою комітету, ми з ним весь час у контакті. І як фракція, ми вважаємо, що ця кандидатура адекватна тій галузі, яку він буде курувати. Таким чином вимальовується, що наша фракція виходить не тільки зі своїх інтересів, а iз загальних.
— Чи розглядалися посади віце-прем’єра і голови паливного комітету в пакеті під час кадрових консультацій iз Партією регіонів?
— В загальному плані про це йшлося. Але ми говоримо про більш широкий підхід. Є проблеми і в інших комітетах, і проблемою фракції є те, що в нас лише один комітет. Тим більше, що Олександр Зінченко, коли відійшов від партії і фракції, то він не є вже нашим представником у президії Верховної Ради. Це також треба врахувати. Я не раз говорив про те, що до Зінченка у мене ставлення не змінилося. Я вважаю його людиною освіченою і досвідченою, але це не змінює нашого підходу принципово — має бути представник від фракції, а не просто добра чи грамотна людина. У фракції є люди, які могли б зайняти цю посаду і працювати на ній професійно. Ми хочемо це питання ширше поставити, бо головне зараз — це політична реформа.
— Чи є у фракції своя кандидатура на посаду голови паливного комітету?
— Є, скажімо, Ігор Франчук. Він працює у комітеті і займається питаннями нафтогазового комплексу на конкретній посаді.