Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Луганські студенти не відчувають потягу до політики,

не відстоюють матеріалізм, ходять до церкви й вірять у сатану
11 лютого, 00:00

Отже, перший штрих до портрета студента — його аполітичність. 30% луганських студентів, опитаних у чотирьох вузах міста (педагогічному, медичному й східноукраїнському університетах і в сільгоспакадемії) заявили про свою байдужість до будь- яких суспільно-політичних організацій. При цьому соціологи зафіксували значні зрушення в світогляді студентів. Якщо раніше, скажімо, в їхній свідомості переважав матеріалізм, то сьогодні панують різні форми ідеалізму. Наприклад, з твердженням, що сутністю світу є рушійна матерія, погодилися тільки 10% опитаних, причому 7% з них — дівчата. Але найпопулярнішою виявилася суб’єктивно-ідеалістична позиція, згідно з якою ми самі творимо світ своєю свідомістю. На користь цього висловилося 37% опитаної молоді. Коментуючи ці дані, луганський соціолог Ілля Кононов вважає, що мода на суб’єктивний ідеалізм є аж ніяк не результатом читання праць Фіхте й Берклі. Швидше за все, в молоді є затребуваними два інших головних джерела — американська література й загальна комп’ютеризація як форма масової культури. В результаті виходить наступне: перше з цих джерел привчає думати, міняти свою свідомість і свідомість навколишніх. А друге привчає до віртуальної реальності, де можна створювати світи, змінювати їх або стирати зі своєї пам’яті, якщо вони виявилися невдалими.

Ще один штрих до образу нинішнього студента — 45% респондентів вірять у Бога (причому, більшість із них — дівчата (53%)), але лише 11% щодня моляться, 47% до молитов вдаються іноді, а церкву відвідують раз на місяць тільки 1% юнаків і дівчат. 8% опитаних зізналися в тому, що вірять у прикмети, привидів, духів, НЛО, заговори й чаклунство, а 1% навіть у сатану. При цьому 11% опитаних — це група, яка постійно зазнає якихось коливання. Але найпопулярнішою стала настанова, котра припускає поєднання науки, релігії й містик. Просто повна плутанина!..

Загалом портрет луганського студента, на думку соціологів, призводить до таких висновків. Встановлення реального світоглядного плюралізму може бути й благом для суспільства, додаючи йому додаткової динаміки. Але, з іншого боку, суспільству необхідні якісь об’єднуючі чинники. Луганські соціологи вважають, що таким чинником може бути ідея соціальної справедливості. Якщо цього не буде, то, швидше за все, ці тенденції можуть призвести до наступних двох наслідків — зростання крайнього конформізму й екстремізму молоді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати