Лист на той світ
від «не зовсім звичайного політика»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020325/455-1-2.jpg)
Ну що ж, у боротьбі за політичну перемогу, як давно вже було сказано, всі засоби згодяться. Питання лише в тому, що світова історія, на яку також посилається, закликаючи всіх нас на молитву, Ю. Тимошенко, свідчить, що мета не може й не повинна виправдовувати засобів, за допомогою яких її намагаються досягти. Але цим, звичайно ж, може знехтувати «незвичайний політик», яким іменує себе Ю. Тимошенко у своїх численних «особистих» листах до громадян. Саме таке послання, підписане факсимільним підписом «Ю. Тимошенко», напередодні 26 березня отримали й у нашій сім’ї. Адресоване воно було давно вже померлій людині. Й тому вже одним цим справило неприємне враження.
Автор, мабуть, був заздалегідь готовий до такої реакції й уже в перших рядках просив вибачення за те, що надіслав листа «без запрошення та знайомства» й пропонував «дочитати його до кінця не дратуючись». Що ж давало право на такий не дуже співзвучний з християнською мораллю крок? Виявляється, Ю. Тимошенко «заплатила високу ціну за те, щоб вибороти право казати правду». В чому ж полягає ця ціна? За Ю. Тимошенко, всі наші біди пов’язані з тим, що «за десять останніх років влада та великий капітал злилися в єдиний злочинний конгломерат». Подумалося, чи не про часи свого віце-прем’єрства говорить Юлія Володимирівна!? Але ж ні, це вона чомусь про інших, хоча очолюваний нею ЄЕСУ — це вельми великий і, судячи зі зв’язків з екс-прем’єр-міністром Павлом Лазаренком, який нині перебуває в американській в’язниці, теж не непорочний капітал. Зокрема, в Росії нині йде суд, під час якого з’ясовується роль кількох посадових осіб, зокрема й президента ЄЕСУ Ю. Тимошенко, в заподіянні великої шкоди при здійсненні операції з перерахування в Україну на рахунки англійської фірми «Юнайтед енерджі інтернейшнл лімітед» (засновник і партнер ЄЕСУ) 450 млн. доларів США. На які гроші тепер наліплюються марки на листи з факсимільними підписами?
Проте на це запитання на гарячій лінії (254-47-00), куди лист рекомендував звернутися, якщо під його впливом з’явиться непереборне бажання «більш суттєво прилучитися до роботи», відповісти не змогли. Лист тут спочатку визнали своїм, але коли дізналися, що адресата давно вже немає на цьому світі, повернули справу так, що винен відділ листів (номера його телефону, звичайно, повідомити не змогли) або ж це підступи політичних сил, що ворогують з Ю. Тимошенко й окопалися в цехах № 6 та № 8 Київпошти (на нашому листі стояла печатка цеху № 6), звідки, за словами співбесідниці, справжні тимошенківські послання до киян надійти не можуть.
На прохання назвати «правильний цех», звідки надходять листи виключно до живих, нам не відповіли, пославшись на відсутність часу. В Печерському районному опорному пункті блоку Тимошенко (номер телефону 220-78-78), де можна було безпосередньо отримати «роботу», нам повідомили, що роботи немає, а звернення до «мертвої душі» закинули політраді, яка взяла «чи то передплатні листи на газети, чи то щось інше». Цеху №8 у природі Київпошти взагалі не виявилося, а на однойменній дільниці нам повідомили, що не займаються розсиланням пошти. У цеху №6, звідки й потрапив до нас горезвісний лист, сказали, що листи від Тимошенко йдуть до киян тоннами. І хто б це міг взяти на себе такі витрати для пропаганди БЮТ?
І тут спало на думку одне з риторичних питань, поставлених у отриманому нашою сім’єю листі. Автор запитує: «Навіщо мені (як кажуть про мене, заможна, щаслива жінка, яка жила без найменших проблем) все це потрібно?» І відповідає за себе й за інших: «Це їхній обов’язок, їхня місія» (певно, маючи на увазі ще й блок «сина» Президента — Віктора Ющенка, «який ще тримається від повного поглинання Кучмою, хоча серед кандидатів, які йдуть під ім’ям Віктора Ющенка, на жаль, лише третина буде віддано боротися за національно-демократичні ідеали»). А рядовим комуністам і взагалі лівим рекомендовано голосувати за Мороза — першу силу лівої спрямованості. Ефект від таких рекомендаційних листів на той світ, схоже, прямо протилежний очікуваному.
ДО РЕЧI
Учора прес-служба Держподаткової адміністрації надіслала «Дню» заяву, в якій спростовує обвинувачення виборчого блоку політичних партій «Блок Юлії Тимошенко» в тиску і блокуванні роботи дочірнього литовського підприємства «Такі справи». Як стверджується в заяві, внаслідок розкриття зв’язків, руху фінансових потоків, структур, причетних до легалізації «тіньових» коштів, ДП «Такі справи» кваліфікується як активний учасник протиправної діяльності. Його перевірка, за даними авторів заяви, викликана участю цього підприємства в діяльності мережі з легалізації «брудних» грошей із залученням фіктивних фірм (НП «Продукт БВО», НП «Рембудпроект», ЗАТ «Тесло», ТОВ «РИФ», НП «Ліра»), підставних осіб, фальшивих документів. Одночасно Центрвиборчком доручив податковій службі перевірити інформацію про порушення виборчого законодавства при виготовленні поліграфічної продукції «Блоком Юлії Тимошенко». З’ясувалося, що «Такі справи» друкували для БЮТ брошуру «Команда блоку Юлії Тимошенко», листівки-календарі «Мені відома несправедливість — я хочу вберегти від несправедливості вас. Блок Юлії Тимошенко». Як стверджується в заяві прес-служби, за рахунок «тіньових» джерел, легалізованих через мережу фіктивних підприємств, фінансувалося не тільки видання агітаційних матеріалів у друкарні ДП «Такі справи». Через «фіктивне» підприємство ЗАТ «Тесло» фінансувалися регіональні відділення Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» (Полтавське — 42 тис. грн., Івано-Франківське — 45 тис. грн.). Прес-служба ДПАУ запитує: що в наведених фактах є політикою, а що криміналом? І наводить статті Кримінального кодексу, під які підпадає діяльність ДП «Такі справи», а обвинувачення БЮТ розцінює як спробу прикрити незаконні операції підконтрольних структур.