Перейти до основного вмісту

Музика, народжена з поезії

Вперше концертна програма Ольги Богомолець складатиметься лише з пісень на слова Ліни Костенко
22 березня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

25 березня в столичному палаці мистецтв «Український дім» відбудеться концерт відомого українського барда Ольги БОГОМОЛЕЦЬ. У музичній програмі, що має оптимістичну настроєву назву «Весна», прозвучать романси, які, хоча й створені у різні роки, але усі написані на прекрасні вірші Ліни Костенко. До речі, на концерт запрошена і сама поетеса.

— Весна — це завжди очікування чогось нового і гарного, — говорить Ольга Богомолець. — Чого чекаю від весни? Глобальних позитивних змін, гармонійних людських стосунків. Втім, я просто радію тому, що життя продовжується: добре чи зле — не має значення. Радію, що буде новий концерт. Вперше у моїй концертній програмі пролунають пісні лише на слова Ліни Костенко. Вони створювалися у різні роки. Деякі з них я не виконувала років з п’ятнадцять. Нині ці пісні повертають мене у той настрій, з яким вони колись були написані. Наче відкорковуєш трубочку з певним ароматом, як це було заведено у прадавні часи, вдихаєш запах — і занурюєшся у напівзабуту атмосферу.

— Чим співзвучна вам поезія Ліни Костенко?

— Власне, я і почала співати тоді, коли вперше взяла до рук збірку Ліни Костенко... Я не писала музику на жоден з віршів Ліни Василівни. Єдине, що намагалася робити, — це «підслухати» ту музику, яку вона сама вклала у ту чи іншу поезію. Музика народжується з тексту. Потрібно просто зрозуміти, яка його рідна мелодія. І найвищою нагородою для мене є оцінка Ліни Костенко, яка сказала, що пісні на свої слова вона визнає і сприймає лише у моєму виконанні.

Майже п’ятнадцять років Ольга Богомолець дає щорічні концерти, кошти від яких йдуть на благочинну діяльність, зокрема: на спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку в місті Сколе на Львівщині; на лікування потерпілих від аварії на ЧАЕС; для Київського дитячого будинку «Малятко»; на обіди для знедолених; на облаштування могил перепохованих поетів-шістдесятників Василя Стуса та його побратимів Олекси Тихого і Юрія Литвина, які загинули у таборах Мордовії. А від попереднього благодійного виступу, що відбувся у листопаді торік, кошти були спрямовані на спорудження пам’ятника відомій українській правозахисниці Надії Світличній на Байковому кладовищі у Києві. І цей концерт, зрозуміло, — не виняток. Гроші, отримані від нього, будуть передані на лікування дітей із судинними пухлинами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати