Напередодні виборів Президент згадав, що він Головнокомандувач
Першою силовою структурою, яка вже звітувала про проведення офіцерських зборів, стала Національна гвардія. Гвардійці вирішили підвищувати боєготовність і неухильно виконувати вимоги Президента, аби за будь-яких умов НГУ була спроможна виконувати свої завдання. Також вирішено, що надалі в основу діяльності офіцерських рад буде покладено принцип демократизму. Хоча демократизм у погонах армійській єдиноначальності — не перешкода, оскільки рішення офіцерських зборів, як було і в Радянській армії, мають лише рекомендаційний характер.
На відміну від 26-тисячної Гвардії 320-тисячні Збройні сили до зібрання лише готуються. Поки що невідомо, за яким принципом будуть делегуватись офіцери на перші офіцерські збори. Цікаво, що голова Спілки офіцерів народний депутат Іван Білас каже, що саме керівництво СОУ при зустрічі з Президентом наполягало на проведенні офіцерського зібрання, щоб військові «низи» мали можливість розповісти про свої проблеми і щоб цей голос знизу був почутий керівництвом держави. Але нині Міноборони запропонувало СОУ для участі у зібранні лише три вакансії.
В оборонному відомстві стверджують, що офіцерське зібрання скликається для того, аби визначити завдання офіцерського корпусу в реалізації державної програми будівництва та розвитку Збройних сил. Ця програма, розрахована до 2005 року, має на меті створення сучасної, мобільної та боєздатної армії. Звісно, обговорення концептуальних речей неможливо без участі Верховного Головнокомандувача, який нині частенько відвідує й менш значущі події. Проте навряд чи офіцери ладні будуть вислуховувати концептуальні промови натщесерце. І якщо спочатку з'їзд планувалося провести в квітні, то нині реалії такі, що до кінця травня навряд чи ця акція відбудеться.
«Одна річ збирати офіцерів, які півроку не отримували платні, і зовсім інша — коли лише за місяць», — заявив один із представників Міноборони. Відтак можна сформулювати нову військову прикмету часу: якщо у віддалених гарнізонах раптом почнуть давати гроші — значить, скоро буде з'їзд.