«Недобудовані» вакансії
Прем’єр-міністр України Анатолій Кінах, який обіцяв наприкінці березня цього року у Вільнюсі ігналинським атомникам вакансії на нових блоках Хмельницької і Рівненської АЕС, напевно дотримується іншої думки. Потенційна енергія прем’єра, мовляв, Україна обов’язково добудує 4-й Рівненський і 2-й Хмельницький енергоблоки, досі не перетворилася на кінетичну. Однаково як і готовність ЄБРР надати інвестиції для закінчення будівництва нових блоків. На Хмельницькій АЕС дочекатися допомоги Заходу вже втратили надію. Великі надії там покладають на зацікавлену у ринку збуту обладнання і сировини Росію, яка, на думку керівництва станції, власне і буде фінансувати подальше будівництво блоків.
Тим часом позавчора Президент Леонід Кучма, голова Асамблеї країн-донорів Чорнобильського фонду «Укриття» Ханс Блікс, посол США в Україні Карлос Паскуаль і голова українського представництва ЄБРР Ендрю Сітон обговорювали хід виконання робіт на об’єкті «Укриття». Прес-секретар українського президента Олена Громницька за підсумками зустрічі повідомила, що Л. Кучма підкреслив повне розуміння відповідальності, пов’язаної з роботами на об’єкті «Укриття», висловив задоволення рівнем співпраці з ЄБРР і наголосив на необхідності активізувати спільні вирішення проблем, що залишилися.
Поки ж «активізація» країн-донорів і ЄБРР (нагадаємо, Україні обіцяли профінансувати будівництво у Рівному та Нетешині після закриття Чорнобильської АЕС) обмежується «Укриттям» і дипломатичними подяками. У тому числі й за указ, підписаний Леонідом Кучмою у травні, про звільнення від сплати ПДВ підприємств, які працюють на об’єкті.