Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ОПИТУВАННЯ «Дня»

26 жовтня, 00:00
Чи усвідомлюєте ви, що, обираючи президента, вибираєте майбутнє свого бізнесу? Яким бачиться вам майбутнє вашої підприємницької діяльності після виборів?

До президентських виборів — одного з найважливіших рішень у долі всієї держави — залишилося менше тижня. Зволікати більше не можна. Треба визначатися. Миритися з тим, що маємо сьогодні, спираючись на безмежне почуття жалю й до себе, й до інших, обраних раніше, — немає більше сил. 31 жовтня українці мають усвідомлено й відповідально вибрати майбутнє — своє, своїх батькiв, дітей, своєї держави. Передвиборними настроями представників різних соціальних верств цікавилися кореспонденти «Дня» Юлія ШАЙДА, Наталя ТРОФИМОВА, Олександр МIХЕЛЬСОН.

Володимир БАРАБАШ, генеральний директор фірми «Мономах»:

— Звичайно ж, я усвідомлюю важливість того вибору, який я зроблю 31 жовтня. Однак, враховуючи невизначеність рейтингів кандидатів у президенти, що суперечать один одному, майбутнє свого бізнесу бачу вельми туманним. Усе залежить від того, хто переможе. В своєму виборі я керуюся не емоціями або голими уподобаннями, а цілком об'єктивними даними. Я вже 12 років займаюся підприємницькою діяльністю й можу з усією впевненістю сказати: такого погіршення умов для підприємницької діяльності, що сталося за останні п'ять років, я не пригадую. А тому я сподіваюся, що на чолі держави стане нова людина з ліберальнішими поглядами на підприємництво.

Сергій ЛИТВИНОВ, генеральний директор фірми «Мінолта Україна», член об'єднання підприємців «Нова формація»:

— Вибори президента України, а вірніше, їхні результати, важливі для всіх громадян України. А підприємці, можна сказати, залежать від них безпосередньо. Сьогодні в Україні дуже низька ділова активність: гроші «чекають», хто ж прийде до влади. Природно, вони працюють там, де є безпечні умови, а Україна на цей момент для цього не придатна.

Тамара ТУРИЧЕНКО, президент ЗАТ «Мегаполіс-21»:

— Природно, хотілося б сподіватися на нормальне майбутнє підприємницької діяльності: з вільною підприємницькою ініціативою, з розумним оподаткуванням, з можливістю працювати на світовому ринку. Україна має стати незалежною й сильною в фінансовому відношенні, такою, що виконує свої зобов'язання. Сподіваюся, що обраний президент всіма силами сприятиме мудрій фінансовій політиці держави. Від особистості цієї людини, її мислення залежатиме доля України в найближчі чотири роки. А якщо вона не зможе збагнути просту істину — чим заможніший кожний українець, тим заможніше суспільство — то на бізнес чекає дуже сумна перспектива. Зараз умови для підприємницької діяльності можна охарактеризувати як винятково важкі.

— Кому, на вашу думку, найвигідніше нез'явлення великого числа виборців на вибори, нагнітання атмосфери байдужості й приреченості?

Анатолій АРСЕЄНКО, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту соціології НАН України:

— Нез'явлення значної кількості виборців на вибори однозначно відповідає інтересам режиму Л.Кучми. Його електорат в основному вже визначився. Ті люди, які не мають наміру сьогодні йти на вибори (це, приблизно, понад 30%), не йдуть на вибори, бо вони розчарувалися у владі й не вірять нікому. Якби вони гіпотетично прийшли на вибори, цілком зрозуміло, що переважна більшість з них не віддала б голосу Кучмі, який довів їх до фізіологічної деградації. Тому вони віддали б голоси його опонентам. Це зменшило б шанси його обрання на другий термін. А в регіонах, де провідними кандидатами є ліві, нез'явлення значної кількості виборців, безумовно, вигідно їм.

Є ще один момент, про який не можна не сказати. Чим більше виборців не з'являється на вибори, тим більші можливості це створює для фальсифікації результатів виборів на користь одного кандидата — тобто Президента Л.Кучми. Навіть ті відомості, які дають ЗМІ, свідчать про те, що в основному всі виборчі комісії укомплектовано зовсім не пропорційно. Вони, за великим рахунком, складаються з представників Президента і тих політичних партій і об'єднань, що однозначно віддають свою перевагу Кучмі. Випадки фальсифікацій були й на перших і на других виборах, і цілком зрозуміло, що нез'явлення виборців дає певну кількість бюлетенів, які гіпотетично можна використати на користь ЦЬОГО кандидата.

Тому народ України має сам визначитися із своїм рішенням. Ці вибори доленосні для нашої країни, й позиція страуса — сховати голову в пісок і вважати, що «якось воно буде», — найнеповноцінніша позиція за ситуації, що склалася.

— Як ви вважаєте, наскільки є важливим для результатів виборів участь у голосуванні молодих громадян України?

Андрій СМIЯН, студент третього курсу Інституту журналістики Київського Національного університету ім. Шевченка:

— Молодь обов'язково має прийти до виборчих дільниць. Нехай проголосує проти всіх кандидатів і хоч так виявить активність. Інакше прийдуть дисципліновані представники старшого покоління, люди ще «радянської закваски». І вони виберуть наше ж майбутнє. Тим паче, що чим більше виборців проголосує, тим менша ймовірність фальсифікації.

Надя, студентка четвертого курсу того ж університету:

— Звичайно, молодь має прийти й проголосувати. Інакше вибір буде зроблено за нас, і нам можуть нав'язати зовсім не того кандидата, який здатний забезпечити наше майбутнє в процвітаючій Україні. Звісно, фальсифікація результатів не виключена, але якщо кожний прийде й зробить усвідомлений вибір, сфальсифікувати вибори буде важко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати