Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Останній штрих

Київським школам не вистачає пiдручникiв та медикiв
27 серпня, 00:00

У столичній школі №225 повним ходом йдуть підготовчі роботи до першого вересня. «У нас тепер актовий зал дуже гарний! — захоплено ділилися досягненнями працівники школи, — рухаємося вперед, хоч і повільно». Вчителі фізкультури своїми силами відремонтували своє підсобне приміщення. Останній штрих — прибирання спортзалу. «Наша територія, ми її й прибираємо», — повідомили молоді фахівці, яких, як запевняє статистика, дуже не вистачає нашим школам. На вулиці найняті робітники дофарбовують сірою фарбою огорожу. А біля нового розкладу вже юрмляться учні та їхні батьки.

До першого класу цього року піде 18,9 тисяч киян, усього в столичних школах буде навчатися 270 тисяч дітей. На них припадає 526 «загальноосвітніх установ», iз яких 198 — середніх загальноосвітніх, 97 — спеціалізованих, 13 — початкових, а також 37 ліцеїв, 43 гімназії, 99 шкіл-дитячих садків, 12 вечірніх шкіл і 27 шкіл-інтернатів. Кількість спеціалізованих шкіл, до речі, збільшилася з минулого року. Особливо розвивається мережа шкіл, що вивчають мови «з поглибленням». Міськадміністрація планує перепрофілювати по одній школі в кожному районі в спецшколу з вивчення української мови-літератури. З’явилися також у місті дві нові школи з посиленим «вивченням» російської мови. Ще чотири школи відтепер спеціалізуватимуться на природничих науках, загалом, потихеньку ми наближаємося до європейського стандарту визначення спеціалізації якомога раніше.

Одна з головних проблем, яка стоїть перед українськими школами, — брак підручників. Наприклад, повністю забезпечені підручниками лише перші—шості класи. А от 7—9 класи мають усього 68% необхідних книжок. При цьому частина підручників застаріла світоглядно, а частина застаріла в самому прямому значенні — розсипається на сторінки.

Крім підручників школам не вистачає медиків. На сьогодні забезпеченість освітніх установ цими важливими людьми становить 85%. Не вистачає також комп’ютерів (план з їхньої закупівлі виконано на 81%), меблів та іншого обладнання. Але загалом, як запевняють представники міськадміністрації, до першого вересня школи будуть готові до зустрічі зі своїми учнями.

Учора на нараді в мерії тема про запровадження в школах курсу релігійної етики, що активно мусується з подачі Президента, отримала адміністративне продовження у вустах Олександра Омельченка. Виявилося, батьки деяких дітей самі звертаються до управління освіти з вимогами ввести такий предмет. «Я ще раз кажу: є такі звернення, й наша влада минулого року обговорювала це питання... Тому я звертаюся до всіх присутніх: і обдумати, і формувати, і бути ініціаторами подібного заходу», — сказав мер столиці. Фахівці висловлюються більш реалістично. За словами першого заступника начальника столичного Управління освіти та науки Віри Горюнової, подібний предмет якщо і з’явиться в школі, то викладатиметься як релігієзнавство на факультативах або в гуртках.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати