Перейти до основного вмісту

Оцінювачам і торгівцям власністю «прописали» патріотизм

31 травня, 00:00

Обвальна прихована приватизація стратегічно важливих державних енергетичних підприємств спонукає тепер органи виконавчої влади до авралу з порятунку держвласності.

Фонд держмайна України попередив більше ніж 700 експертів-оцінювачів про можливе дострокове розірвання угод із ними та про позбавлення кваліфікаційних документів у разі виявлення фактів недотримання вимог методики оцінювання майна. Ідеться передусім про оцінювання примусово відчужуваного майна, повідомила начальник управління з оцінювання майна та фінансової реструктуризації ФДМ Наталя Лебідь. За її словами, цей захід вжито у зв’язку з реалізацією Укрспец’юстом майна державних підприємств за цінами, не відповідними їхній ринковій вартості, зокрема ВАТ «Донбасенерго» та «Росава». Н. Лебідь зазначила, що це не посилення контролю, а лише спроба «втримати ситуацію з реалізації майна в рамках законності», яку оцінювачі «сприймуть нормально».

Одночасно Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку погодила проект постанови Кабміну «Про вимоги укладання угод купівлі-продажу цінних паперів відкритих АТ, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави». Згідно із проектом, операції з акціями стратегічно важливих підприємств (їхній перелік, в який входить більше як тисяча підприємств, затверджено урядом 29 серпня 2000 року), понад 150 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян (2550 грн.), повинні укладатися виключно на організованих ринках, до складу яких сьогодні входить 6 фондових бірж і 2 торгово-інформаційні системи (сумарна частка їхніх торгів 2000 року становила 7% од усього обороту ринку цінних паперів у країні).

Останнє рішення, схоже, не сприятиме розвитку ледь живого українського фондового ринку. Так само як і погрози ФДМУ оцінювачам майна — встановленню справедливих ринкових цін. Нагадаємо, що Держкомісія з цінних паперів та фондового ринку 1998 року вже робила спробу зосередити торгівлю акціями найбільших підприємств на легальних майданчиках, однак її рішення були оскаржені в судах і не набули чинності. Тим часом системним підходом до розв’язання проблеми відчуження держмайна за борги, як вважають експерти, може стати тільки ліквідація проблеми неплатежів, яку за попереднього уряду лише заганяли вглиб.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати