Перейти до основного вмісту

Палiтра свободи

27 травня, 00:00
ГРУЗИНСЬКЕ МИСТЕЦТВО МАЄ УСПІХ У РІЗНИХ ПОКОЛІНЬ УКРАЇНСЬКОГО ГЛЯДАЧА / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

Дню незалежності Грузії 26 травня присвятили свою традиційну виставку Давид Шарашидзе, Бадрі Губіанурі, Темо Свірелі та Гія Міміношвілі — грузини, які живуть і працюють у Києві. «Ми — творча нація, і нам це завжди допомагало. Спів, архітектура, іконопис ставали своєрідним порятунком для грузинського народу у найважчі часи, — сказав кореспонденту «Дня» Давид Шарашидзе. — Мистецтво завжди буде запитаним, незважаючи на соціальні спади або підйоми». За словами художника, він та його колеги дуже цінують можливість, що з’явилася у всіх республік після краху СРСР, показати світові своє обличчя, «не радянське, не російське, а наше — грузинське, українське, вірменське…» «Маленькі республіки Балтії сьогодні гримлять по всьому світу, грузинські ансамблі не знають відпочинку від гастролей», — каже Давид Шарашидзе.

Роботи трьох живописців та їхнього друга кераміста дуже різні. Вони не мають особливого зв’язку із Днем незалежності Грузії, але всі дихають свободою — яскравого кольору, благородної форми або абстракції. «Сіре полотно Бадрі Губіанурі — це одна з граней грузинського менталітету, стриманість. У нас є люди, на чию рафіновану, лаконічну мову не можна не звернути уваги. Чим менше говорять мудреці, тим більша ціна їхніх слів. Життєрадісні роботи Темо Свірелі й пояснювати не треба. Це весна, життя, яке триває. Кераміка Гії Міміношвілі просто приголомшує», — каже про своїх колег Давид Шарашидзе.

Художник, який уже став справжнім киянином, визнав, що не використовує у своїй творчості українських мотивів: «Просто мої роботи — це мій менталітет, мій світогляд, так само, як моя мова. Я розумію українську і можу розмовляти нею, але якщо я почну використовувати українські мотиви, боюся, роботи вийдуть нещирими. Мою мову розуміють не скрізь, а мистецтво — всюди. Звісно, в різних країнах мене приваблюють різні сюжети. Наприклад, у Лондоні мені дуже сподобалася червона телефонна будка, і я її намалював — одразу видно, що це моя робота».

Червоні гранати, залиті сонцем вулиці старого Тбілісі, стримані вази, що нагадують стіни древніх храмів, яскраві відблиски та суворий хрест вікна у рамі з клаптиків газет — невідоме майбутнє в обрамленні обривків минулого — такою постала Грузія в столичній галереї «Арт-блюз». Україну ж на Дні незалежності дружньої країни, за словами посла Грузії Грігола Катамадзе, учора репрезентував виступ нашої найбільш волелюбної співачки — Руслани.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати