Перейти до основного вмісту

Парламент у такому станi не викликає спiвчуття

15 січня, 00:00

Учорашній ранок у Верховній Раді видався бурхливим: долали вето Президента, яке він наклав на мораторій про проведення референдуму. Спікер Ткаченко був невтомний, не порахувати було кількості спроб. Удар, іще удар! 274, 288, 293 голоси! Депутатів застерігали рухівці, комуністи і навіть фракція ПСПУ. Однак монітор у залі був ніби зачарований: «Рішення не прийнято».

«Хто ще не встиг проголосувати?» — запитував спікер. Депутати, треба сказати, старалися щосили. Дехто працював обома руками, натискав на кнопки і правою, і лівою. Напруження в залі наростало, як під час боксерського поєдинку. Позіскакували зі своїх місць журналісти, здавалося, ще трохи і бажаний бар'єр трьохсот голосів, необхідний для подолання вето, буде взятий. Однак дива не сталося: коли на екрані висвітилася цифра 299 і зал дружно видихнув, наступна цифра була 294. Олександрові Миколайовичу нічого не залишалося, як поставити питання про перенесення голосування на вівторок. За — 274 голоси.

А у фойє Верховної Ради екс-президент і головний кандидат на місце спікера «від більшості» Л. Кравчук давав інтерв'ю, говорив гарні, правильні слова, відповідаючи на запитання телевізійників. Однак усе ж найголовніша тема так і не прозвучала: а чи варто екс- президентові так старатися? Адже хоч би хто був новим спікером, працювати йому доведеться з тими ж депутатами. Не кажучи вже про таку «дрібницю», як референдум.

Леонід Кучма може підписати указ про проведення всеукраїнського референдуму найближчими днями. Про це повідомило агентство Інтерфакс-Україна, зазначивши, що ряд депутатів має інформацію про указ, який готується. За даними одного з них, референдум планується провести 16 квітня цього року. Однак відповідно до законодавства Президент може підписати такий указ тільки після того, як Центрвиборчком офіційно підтвердить, що за проведення референдуму висловилось не менше як три мільйони громадян.

Одночасно з ініціативою проведення всеукраїнського референдуму виступає Компартія України. Вона пропонує винести на референдум три питання: про ставлення громадян до необхідності існування в Україні інституту президентства; про підвищення ролі та функцій місцевих рад; про соціальні гарантії.

Як би там не було, парламетаризм в Українi потрибен. Уся проблема — в його якостi.

Коментарі «за» і «проти» референдуму — читайте на стор. "День України"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати