«Політехи» об’єдналися
У столичному КПІ відкрили Українсько-польський центрНезважаючи на літню пору — час відпочинку та відпусток — працівники Київського та Варшавського політехів працюють у поті чола. І це зрозуміло, адже технарям обох ВНЗ треба налагодити роботу новоспеченого Українсько- польського центру, відкриття якого відбулося учора у стінах Київського національного університету «Київський політехнічний інститут».
Наразі у приміщенні, де має оселитися новий центр, тривають ремонтні роботи, однак це не заважає ініціаторам його створення будувати плани на майбутнє. Так, цього року ректори Варшавського та Київського політехнічних інститутів планують створити інтернет-сайт та портал центру, провести наукову конференцію для керівників ВНЗ Польщі та України.
— Окрім низки освітніх проектів, у рамках Українсько-польського центру будуть проводитися міжнародні виставки, різноманітні культурні програми, а також спортивні змагання. Одне з перших — чемпіонат з футболу серед студентів. Ми пропонуємо усім політехнічним ВНЗ Польщі та України провести свої внутрішні чемпіонати, а їхнiх переможців направити до Києва та Варшави, де відбудуться фінальні змагання «Студ-Євро-2012», — розповів ректор Київського політехнічного інституту Михайло Згуровський. — Аби студенти варшавського та київського політехів могли вільно спілкуватися між собою, для них діятимуть курси з вивчення української та польської мови. За Болонською програмою передбачено, що більшість матеріалів студенти опрацьовують самостійно. Аби розширити ці можливості, ми плануємо запровадити програму обміну ресурсів між українськими та польськими бібліотеками.
Як пояснив президент Польської освітньої фундації «Перспективи» Вальдемар Сівінські: «Через кілька років ми сподіваємося отримати позитивні результати від роботи Українсько-польського центру. Звісно, програми обмінів студентів між нашими ВНЗ існували і раніше, але з відкриттям центру вони набувають нового — європейського — виміру. Дуже важливо, що його появу радісно сприйняла молодь, бо основна аудиторія центру — студентство, від якого ми чекаємо на цікаві ідеї та проекти. Серед інших завдань центру — укріплення дружби між країнами через освітні програми, а також розробка концепції сталого розвитку, без якої неможливо рухатися у майбутнє. Тому чимало заходів будуть спрямовані на вирішення проблеми енергетики як елементу концепції сталого розвитку.
Окрім Українсько-польського центру, в Київському національному університеті «КПІ» вже діють корейський, японський, вірменський, французький та інші центри. Усі вони досить успішно розвиваються і є своєрідним домом для іноземних студентів. Приміром, Дні японського кіно, що недавно пройшли в Києві, — це ініціатива Посольства Японії в Україні та Українсько- японського центру. Можливо, через кілька місяців українці матимуть змогу пізнати краще культуру сусідніх поляків.