Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Полiтизацiя бюджету зростає

30 листопада, 00:00

Як і слід було чекати, Кабмін не погодився на пропозиції парламентського комітету. Міністр фінансів України Ігор Мітюков неодноразово підкреслював, що включення до прибуткової частину бюджету надходжень від приватизації і планування збільшення податкових надходжень є дестабілізуючим чинником. Іншої точки зору дотримуються представники лівих і деяких центристських фракцій українського парламенту, які вчора дружно запевняли кореспондента «Дня» в тому, що уряд «вирішив зіграти у свою гру».

Після провалу голосування перший віце-спікер Віктор Медведчук був змушений доручити провести додаткові консультації представникам депутатських груп і фракцій, для того, щоб винести остаточний вердикт: голосувати бюджет-02 ще раз або відправити його на повторне друге читання. Як повідомив «День» народний депутат України Віктор Суслов, «на засіданні представників депутатських груп і фракцій компроміс знову-таки не було знайдено». «Фактично в парламенті склалася антибюджетна більшість: комуністи, соціалісти, «Батьківщина», «Реформи-Конгрес», «зелені», частково фракція Партії Регіонів», підкреслив він.

За словами міністра фінансів, «у ході консультацій більшість представників фракцій і груп висловилися за необхідність подальшої спільної роботи». І. Мітюков вніс пропозицію щодо перенесення розгляду проекту держбюджету-2002 у другому читанні на 6 грудня. За таке рішення проголосували 252 з 406 депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

КОМЕНТАРІ

Олександр ЗІНЧЕНКО , голова фракції СДПУ(о):

— Вчора ми внесли ряд принципових поправок і готові були проголосувати за бюджет із внесеними нашими поправками. Вони передусім торкалися питання: що робити з бюджетом, якщо за рахунок зростання ВВП і доходів від приватизації зростатиме дохідна його частина? І як виглядатиме бюджет, якщо не вдасться зберегти ці темпи? Тобто ми були готові голосувати за бюджет із поправками стосовно третього пункту. А саме — по мірі зростання обсягу дохідної частини бюджету повинні перерозподілятися витрати соціальних статей. 13 грудня, коли відбудеться повторне друге читання, нам доведеться проголосувати за принципові статті і прийняти їх для того, щоб до нового року проголосувати і в третьому читанні. З 13 по 27 нам доведеться провести наполегливу роботу між Кабінетом Міністрів і фракціями, щоб погодити мінімум двадцять статей. Тепер я можу абсолютно чітко сказати, що бюджетний процес дуже політизований: фракції, які день тому були згодні з бюджетом, негативно голосують у залі.

Олександр ТУРЧИНОВ , голова бюджетного комітету:

— Сьогодні уряду продемонстрували, що тиском і залякуванням народних депутатів він вигідного для себе результату не досягне. Питання потрібно вирішувати конструктивною роботою, погоджуючись iз нашими пропозиціями про включення в дохідну частину бюджету прихованих прибутків, які, в іншому випадку, можуть використовуватися під час передвиборної кампанії. Я вважаю, що між урядом, Президентом і пропрезидентськими фракціями є певні протиріччя. Справа в тому, що багато депутатів з пропрезидентських фракцій будуть йти в парламент по мажоритарних округах і вони розуміють, що з таким голосуванням за бюджет, який не вирішує жодної серйозної проблеми, йти в округ не можна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати