Постріл як сигнал до революції. Кадрової
Як повідомляє УНІАН, Вінницька обласна організація НДП, у свою чергу, в заяві до вінниччан засудила акти насильства. Як зазначив голова Вінницької облорганізації НДП С. Татусяк, «дехто зацікавлений надати цьому кримінальному злочину політичного відтінку». На переконання облорганізації НДП, після позбавлення Верховним судом Д. Дворкіса мандата народного депутата, усунення його з посади голови облдержадміністрації важко розглядати його як особу, що має реальну політичну вагу. У заяві облорганізації НДП, на яку посилається УНІАН, згадується також про фінансові зобов'язання Д. Дворкіса перед низкою комерційних структур.
Однак хоч би якими були версії щодо кримінальної чи політичної мотивації замаху, нині вже зрозуміло, що постріли у Вінниці кілера на «Запорожці» в представника влади на «Джипі» потрібно сприймати як якісно нове явище. Якщо кримінальні версії щодо замахів на життя підприємців ставлять питання про умови для бізнесу в Україні, то щодо представників влади такі припущення змушують вести мову про репутацію і «зв'язки» її представників. Крім того, якщо політичні сили підтримують певні кадрові призначення (а відомо, що свого часу призначення Д. Дворкіса вінницьким губернатором лобіювала СДПУ(о)), то виникає ще одна проблема — політичної відповідальності. Адже вона полягає не тільки в досягненні потрібного результату на президентських виборах...
Замах на посадову особу, з дуже «знаковим» політичним шляхом, очевидно, має стати сигналом для очищення владної вертикалі від осіб, яким важко розмежувати бізнес та службові обов'язки, якщо, звісно, передвиборні обіцянки реформ не були просто елементом «технологій».
Випуск газети №:
№218, (1999)Рубрика
Панорама «Дня»