Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Повернення «Блакитної троянди»

8 вересня Львівський національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької відкриє 94-й сезон
26 серпня, 00:00
ФРАГМЕНТ ПРЕМ’ЄРИ 93-го СЕЗОНУ — ТРАГІКОМЕДІЯ «ОСТАННІЙ ГРЕЧКОСІЙ» (СЦЕНАРІЙ І ПОСТАНОВКА АКТОРА Й РЕЖИСЕРА ТЕАТРУ ОРЕСТА ОГОРОДНИКА). У РОЛІ ОКСАНИ — Н. А. ДАРІЯ ЗЕЛІЗНА, У РОЛІ МИХАЙЛА — Н. А. ЯНУШ ЮХНИЦЬКИЙ / ФОТО АНДРІЯ КУБ’ЯКА

Перші три вистави в афіші — останні прем’єрні постановки минулого сезону: «Невольник» за Шевченком — Кропивницьким (режисер — Федір Стригун), «Мина Мазайло» за Кулішем (режисер — Григорій Шумейко) та «Останній гречкосій» за Огородником (режисер — Орест Огородник). Загалом у 94-му сезоні театру, за словами генерального директора театру Андрія Мацяка, — 34 вистави. Заплановано в заньківчан на початку сезону й одноденні гастролі: 11 вересня повезуть до Рівного «Даму з камеліями» Дюма-сина.

Як розповів «Дню» художній керівник, головний режисер театру Федір Стригун, новий сезон буде не менш цікавим, ніж попередній. У жовтні на львів’ян і гостей міста чекає прем’єра — «Блакитна троянда». Нагадаємо, що це перший драматичний твір Лесі Українки і перша психологічна драма в українській драматургії. Над постановкою працюють народні артисти України Таїсія Литвиненко й Федір Стригун. До речі, заньківчани вже інсценізували цей твір — понад сорок років тому, 1969-го, за участю Анни Плохотнюк (Любов) та Богдана Коха (Милевський).

У листопаді — наступна прем’єра: вистава «Ромео і Джульєтта» за повістю чеського письменника Яна Отченашека «Ромео, Джульєтта і темрява». Режисер-постановник — народна артистка України Алла Бабенко. У головних ролях — Любов Боровська та Євген Федорченко.

Наразі не визначився з виставою режисер Вадим Сікорський. Він вагається між трьома постановками: «Ревізором» Гоголя, «Маленьким принцом» Екзюпері та п’єсою Райніса «Вій, вітерець».

«Сподіваюся, у новому сезоні поставимо вісім вистав: шість на великій сцені, дві — на камерній, — розповів «Дню» генеральний директор театру. — Проблема в тому, що на нові постановки не отримуємо грошей із держбюджету. Усі видатки фінансуємо з тих коштів, що їх заробить театр, а це дуже обмежує наші творчі можливості».

Попри хронічне недофінансування, заньківчани не змінюватимуть цін на квитки. «Навіть наші демократичні ціни, а це 40—50 гривень, ми повинні переглядати тільки у бік зменшення, бо хочемо зберегти глядача», — говорить А. Мацяк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати