Повторення пройденого?

Намічені на вчора вибори заступника голови ВР та голiв парламентських комітетів — замість депутатів, які вибули у виконавчу владу — перенесені на наступний пленарний тиждень. (Кандидатами у віце-спікери є, нагадаємо, Богдан Губський (на фото), Юрій Костенко та Віктор Мусіяка.) Вочевидь, процес «досягнення домовленостей» ще не завершився...
Учора парламент був оточений кільцем пікетників. Щоправда, їх було не так багато, як у ті часи помаранчевих подій, — щонайбільше п'ять тисяч. Організували пікет Партія регіонів і Спілка молоді регіонів України. Вимоги учасників: влада повинна негайно припинити політичні репресії, почати дотримуватися законів і виконувати дані на виборах обіцянки. У зверненні, розповсюджуваному на площі перед парламентом, учасники акції закликали всіх небайдужих не залишатися осторонь і приєднатися до акції. «Сьогодні наша країна поставлена на межу політичного й економічного краху. Нова влада грубо ігнорує норми Конституції, міжнародні норми, законодавство України та принципи, проголошені лідерами в ході виборчої кампанії», — йдеться в ньому. У руках пікетників були плакати з лозунгами «Свободу Борису Колеснікову!», «Ні політичним репресіям!», «Генпрокурора — у відставку». Перед присутніми виступив лідер Партії регіонів, екс-кандидат на посаду президента Віктор Янукович. За його словами, 18 тисяч звільнених новою владою посадових осіб утратили роботу за політичні переконання, і він обурений масштабом таких політичних репресій. Янукович також заявив про необхідність негайного звільнення голови Донецької облради Бориса Колеснікова й екс-голови Закарпатської області Івана Різака, які, як висловився екс- кандидат,«уже тривалий час сидять у в'язницях». Він також повідомив про намір своєї політичної сили пікетувати Палац спорту, де відбувається конкурс «Євробачення», щоб привернути увагу світової громадськості. У свою чергу співголова оргкомітету з підготовки до проведення «Євробачення- 2005», віце-прем'єр Микола Томенко звернувся до всіх політичних сил із проханням не використовувати цей захід для задоволення власних і партійних інтересів, оскільки йдеться про імідж України у світі.
Політичні пристрасті вчора скипіли й у сесійний залі. Як і у вівторок, представники фракцій СДПУ(О) та «Регіони України» заблокували трибуну, порушивши тему утримання під вартою колишнього закарпатського губернатора Івана Різака та колишнього голови донецької облради Бориса Колесникова. У результаті після переговорів на погоджувальній раді лідерів депутатських фракцій і груп парламентарії ухвалили рішення 1 червня заслухати звіт тимчасової комісії парламенту з питання перевірки дотримання прав громадян за участю Генерального прокурора Святослава Піскуна, представників уряду та Уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової. За відповідну постанову проголосували 360 депутатів, що мало на сотню перевищує кількість тих, хто проголосував у вівторок за текст звернення до Генпрокурора з приводу Різака та Колеснікова.