Перейти до основного вмісту

Прогрес призводить до хвороби

05 лютого, 00:00

За словами психологів, швидкий розвиток комунікаційних систем сприяє зниженню активності індивіда. Середньостатистичний службовець влаштовує переговори з колегами за допомогою комп’ютера, купує речі для дому за допомогою телепрограм і, нарешті, навіть до найближчого кафе дістається автомобілем. Такі зручності поступово призводять до прогресуючої форми втоми. Наприклад, знаючи, що поблизу кафе є великий автомобільний затор, людина навряд чи захоче заводити машину і краще посидить вдома. Коли треба передати важливого листа, а один-єдиний факс давно зіпсувався, людина навряд чи захоче доставити документ адресату і дочекається, коли зв’язок буде поновлено. Соціологічні дані доводять, що близько 30 відсотків американців регулярно відчувають втому й удень кілька годин проводять у ліжку. Вирішення основних справ кожен восьмий відкладає на завтра, мотивуючи це поганим настроєм або мігренями, стверджує АП.

Для того, аби вкрай небезпечний синдром остаточно не паралізував волю людини, психологи рекомендують частіше бувати на свіжому повітрі, займатися спортом і туризмом. «Лише за таких умов можна зменшити ризик захворювання, — впевнений Ларрі Лін Фарнборо, психолог медичного центру в Сан-Франциско, — треба якомога ефективніше пробуджувати в людині інтерес до життя».

Висновки психологів ще п’ять років тому, коли було оприлюднено результати дослідження синдрому, не сприймалися громадськістю всерйоз. Проте нині є всі підстави стверджувати, що патологічна втома прогресує. До думки психологів приєдналися терапевти й психіатри. Вони вже розробляють спеціальні програми для своїх пацієнтів і готові поділитися ними із зарубіжними колегами. Адже синдром може стати проблемою не лише в Америці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати