Перейти до основного вмісту

Придністров’я: рішення є, просування немає

13 липня, 00:00

Взагалі, візит російського міністра був головною дипломатичною подією тижня і ознаменував собою підтвердження явної пильної уваги Москви до стану справ в СНД. Симптоматичним виглядало те, що в ході цього візиту чи не вперше було офіційно заявлено, що українсько-російські переговори з делімітації сухопутного кордону перейшли, за словами Іванова, до завершальної стадії. Cимптоматичним було те, що на переговорах у Києві йшлося про підготовку тристоронньої зустрічі президентів України, Росії та Білорусі, запланованої на 25 липня у Вітебську, та до неформальної зустрічі голів держав СНД 1 серпня в Сочі. Характерними були заяви Іванова про те, що на тристоронніх переговорах у Києві обговорювалися питання координації зусиль на європейському просторі, а також про те, що з обранням президентом Молдови Вороніна процес врегулювання у Придністров’ї отримав нову динаміку. Стало очевидним, що Москва, явно чи ні, симпатизує Вороніну, який уже заявляв про бажання сприяти вступу Молдови до Російсько-Білоруського союзу та до Євразійської економічної спільноти. Нарешті, симптоматичним було те, що на київських переговорах з придністровського врегулювання не було представників Тирасполя.

Напередодні візиту Іванова Президент України Леонід Кучма, відповідаючи на запитання читачів «Комсомольської правди», висловив сподівання, що у відносинах між Україною та Росією буде менше політики та «більше діла», пов’язавши це з призначенням Віктора Черномирдіна послом Росії в Україні. На його думку, Росія не вимагатиме від України політичних поступок за газові борги.

«Ми задоволені динамікою розвитку українсько-російських відносин. Ми динамічно розв’язуємо всі наявні проблеми і вибудовуємо нашу координацію в інтересах співробітництва між двома країнами», — сказав у Києві Іванов. Посилання на координацію — теж річ, знакова для аналітиків.

Можливо, з політичною складовою українсько-російських відносин на сьогодні відносна ясність є.

З ситуацією навколо Придністров’я все далеко не так просто. На думку міністра Зленка, поки що не сталося відчутних зрушень. З одного боку, переговорний процес із питання врегулювання поновився, зустрічі сторін на вищому рівні стали регулярними, підписано ряд документів, розглядається бажання президента Молдови Вороніна і керівництва країни досягти остаточного, і, як говорив міністр Іванов, справедливого врегулювання наслідків конфлікту. Але з головного питання — визначення статусу Придністров’я — реального просування практично не видно. За словами Зленка, в Україні звернули увагу на те, що керівництво Придністров’я посилило свої позиційні підходи в бажанні отримання державності, що ускладнює ситуацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати