Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Приховані скарби»

Так називається виставка, присвячена 90-річчю від дня заснування Київського національного музею російського мистецтва
19 жовтня, 00:00
ПОРТРЕТНИЙ ЖАНР ПОСІДАЄ ОСОБЛИВЕ МІСЦЕ У ТВОРЧОСТІ КОСТЯНТИНА МАКОВСЬКОГО («ПОРТРЕТ ГРАФИНІ РЖЕВУСЬКОЇ З ДОНЬКОЮ» ) / ФОТО НАДАНО МУЗЕЄМ

Як розказали «Дню» організатори цього вернісажу, у запасниках зберігається більша частина музейного зібрання, що налічує близько 12 000 експонатів! З багатотисячної колекції в постійній експозиції представлено лише кілька сотень творів. Саме тому мета виставки «Приховані скарби» показати дещо з фондів, винести в експозиційні зали цікаві, але рідко показувані твори, часом напівзабуті або зовсім невідомі!

Так, вперше після реставрації представлені два шедеври давньоруського живопису кінця XVI — початку XVII століть — ікони «Спас типу «Яре Око» та «Богоматір Тихвинська з вибраними святими і сценами житія», — повідомляє прес-служба музею. Цілий ряд виставлених робіт не відповідають загальному високому рівню постійної музейної експозиції, проте вони вирізняються цікавими сюжетами, характерними прикметами епохи, пов’язані з певними художніми процесами кінця ХVIII — першої половини ХІХ ст. Серед них твори:«Натюрморт. Квіти та овочі» учня Олексія Антропова Я. Нікітіна; «Ерос і Психея» Федора Тулова; парні портрети Івана та Катерини Ханенків пензля Ф. Пеллегріні — сина французького підданого із П’ємонту та багато інших.

На виставці також можна побачити зразки так званого «провінційного портрета», який складає значний пласт російської культури, створений майстрами-кріпаками або непрофесійними художниками.

Безперечно,особливу увагу відвідувачів привернуть твори уславлених художників, які належать до академічного напрямку в російському живописі другої половини ХІХ століття. Серед них Вільгкльм Котарбінський, Павло Свєдомський.

Зокрема, в експозиції, серед пейзажів, презентовані роботи: Юрія Клевера «Захід сонця взимку. /Рибацьке село/» та Арсенія Мещерського «На Чорній річці у Боржомі. /Кавказ/». Ці віртуозні за майстерністю виконання полотна були відсутні в музеї понад 20 років, перебуваючи у Маріїнському палаці! До таких робіт належить і велике, рідкісне за своєю темою полотно «Волга біля Жигулівських гір», видатного російського мариніста Івана Айвазовського.

Всього на виставці, яка триватиме до 2 грудня, представлено близько 30 творів живопису.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати