Саша з України в Бостоні «боролася» за Internet для дітей

Серед ста делегатів була єдина представниця СНД — київська школярка Саша Галєцька. За її словами, багато хто був здивований присутністю представника України. Зацікавилися Сашею й зарубіжні журналісти.
Ідея проведення форуму виникла в Токіо, де зібралися лідери країн «сімки» в лютому 1995 року. Ісао Окава, голова SEGA Enterprises Ltd, запропонував залучити до обговорення питань про глобальну інформаційну структуру дітей, оскільки саме вони використовуватимуть ці технології в майбутньому. Через вісім місяців І.Окава організував і провів першу молодіжну конференцію в Токіо, де 12 країн представляв 41 делегат.
Друга конференція, проведена Массачусетським технологічним інститутом, почалася рік тому з пропозиції Media Лабораторії майже мільйону дітей описати навколишній світ і запропонувати шляхи його поліпшення за допомогою нових технологій. Обговорювалися безробіття, голод, расизм, зброя, наркотики, захист довкілля, зменшення ефекту озонових дір, допомога дітям-інвалідам, підвищення рівня освіти для всіх.
У вересні 1998 року майже 3000 учасників з 139 країн почали спілкування одне з одним за допомогою комп'ютерної мережі Internet. Саша Галєцька аналізувала проблеми й відповідала на листи, кількість яких інколи доходила до 60. Попри географічні, культурні та мовнi бар'єри, діти зуміли подружитися й навіть обрати 100 делегатів для зустрічі в Бостоні. Саші поталанило — вона стала єдиним представником із країн СНД.
У Бостоні діти працювали з ранку до пізнього вечора, і для звичайних дружніх розмов залишався мінімум часу. Кожен обговорював свою ідею. Саша — як збільшити міжнаціональне й міжкультурне взаєморозуміння. В інших групах обговорювалися питання створення всесвітнього дитячого уряду, дитячого прес-корпусу, дитячого світового банку...
Ідеєю Саші Галєцької, репрезентованою на форумі, було створення локальних комп'ютерних центрів, де діти матимуть змогу спілкуватись у мережі Internet з усім світом. За її підрахунками, тільки 0,16 юного покоління світу мають доступ до Internet. Через 10 років, за прогнозами Меdia Lab., робота 65% цих самих дітей буде пов'язана з комп'ютером. Саша переконана, що комп'ютер стане одним із найвідданіших помічників у досягненні її цілей.
№233 04.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»