Перейти до основного вмісту

Сенатори проти «Джульєт»

15 листопада, 00:00

Рада Федерації Росії відхилила схвалений раніше Державною Думою законопроект «Про зміну і доповнення до 13-ї статті Сімейного кодексу», згідно з яким російські громадяни отримували можливість в особливих випадках реєструвати шлюб починаючи з 14-ти років. Сенатори заявили, що якщо шлюбний вік знизиться, дівчаток можна буде фіктивно видавати заміж, після чого вивозити за кордон для роботи в борделях. Крім того, на думку членів Ради Федерації, в 14 років діти не готовi до шлюбу ні морально, ні фізично.

Тим часом заступник голови комітету із соціальної політики Ради Федерації Валентина Дьоміна вважає, що проблема ранніх шлюбів у Росії насправді не вирішена. За чинним законодавством реєструвати шлюб можна з 18-ти років, а в особливих випадках, під якими розумiється вагітність чи народження дитини, — з 16-ти років. Однак у регіонів залишається право самим встановлювати порядок і умови укладання шлюбiв й до досягнення цього віку. «Зараз у багатьох суб’єктах федерації — наприклад, Башкирії — Сімейний кодекс дійсно дає можливість одружуватися хоч у 10, хоч у 12 років — у місцевих законах вік просто не зазначений», — зазначила «Газеті.ру» Валентина Дьоміна. На її думку, встановити єдиний вік, починаючи з якого російські підлітки могли б створювати сім’ю, просто необхідно, «адже якщо дітям не дозволити одружуватися, народжувати в юному віці вони все одно не перестануть».

У Білорусі у виняткових випадках дозволяється зареєструвати шлюб у 15 років. Молдова — єдина з колишніх союзних республік, де поставити штамп у паспорті можна вже в 14. У Азербайджані, Грузії та Вірменії забороняється одружуватися, не досягши шістнадцятиріччя. Навіть у середньоазіатських колишніх республіках Союзу створювати сім’ю дозволено не раніше, ніж у 16 років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати