Шоу-бізнес в Росії помер
Те, що сталося у російському шоу-бізнесі за останні три тижні, не можна назвати інакше, аніж крахом. У один момент розсипалася система стосунків між артистами, концертно-прокатними фірмами та звукозаписуючими компаніями. Перші ознаки паніки у творчому середовищі з’явилися вже напередодні Дня міста в Москві. Для артистів ці дні завжди були «хлібними», багато хто виступав на декількох майданчиках, і раптом практично всі концерти «полетіли». Мотивація одна — немає грошей. Навіть зірки першого ешелону погоджувалися працювати за півціни, та ще й гонорари брали в національній валюті по курсу 8 рублів за долар при реальних 18.
Свій внесок у розвал вніс і Кобзон в особі концертної фірми «Московит». Він оголосив про відміну запланованих на 23 і 24 вересня гастролей Річі Блекмора, легендарного гітариста «DЕЕР PURPLE», і Брайна Мея.
З російських регіонів стали надходити звістки про відміну концертів вітчизняних зірок естради. Мотивація — квитки не продаються, у людей немає грошей. Автори «народних хітів» шоковані — Ощадбанк не виплачує гонорари, навіть перераховані. Артисти поголовно відмовляються від замовлень на тексти і музику. Студії зупинилися: немає чим оплачувати час запису і аранжування. Відтак і аранжувальники поклали зуби на полицю. Музичні програми ТБ у стані колапсу — скінчилася лафа з продажем ефірного часу як артистам, так і продюсерським центрам. На комерційних радіостанціях картина не краща.
Російське відділення «Polygram records», а точніше — «БІЗ IНТЕРПРАЙЗЕС» — ще на початку минулого тижня оголосило про розпуск відділення у безстрокову відпустку, що фактично є заявою про банкрутство. А наприкінці тижня впав монстр російського звукозаписуючого бізнесу — студія «Союз», оголосивши про своє банкрутство.
Ну, а ситуацію в шоу-бізнесі України ми попросили прокоментувати наших відомих композиторів і співаків.
Таїсія ПОВАЛІЙ:
— Ми знімаємо кліп, записуємо нові твори, замовляємо костюми тільки за допомогою спонсорів. Поки що вони продовжують вкладати гроші, отже говорити, що наш шоу-бізнес на межi краху — передчасно. Стосовно росіян, то не думаю, що вони ринуться в Україну. Дуже дорогі квитки, а наші глядачі не настільки платоспроможні. Що реально на межі зриву — то це плани спільних виступів із російськими поп-зірками.
Євген РИБЧИНСЬКИЙ, продюсер, керівник «Музичної біржі».
Безумовно, криза не могла не позначитись і на нас. Тенденції дуже неприємні, проте хліб і видовища будуть потрібні завжди. Студія перевантажена. Як і раніше, пишуться Павло Зібров, Тая Повалій, Софія Ротару, Іра Блохіна. Працюємо на майбутнє, не впадаючи у відчай сьогодні.
Микола МОЗГОВИЙ, композитор, керівник Театру пісні.
Економічна криза на естраду в Україні не вплинула, позаяк українського шоу-бізнесу як такого не існує. Росіяни як «паслися» тут, так і далі їздитимуть. Серед наших же тільки один артист — Олександр Пономарьов — може змагатися з ними у заповнюваності залів на концертах.
Отже, судячи з усього, і в шоу-бізнесі Україна перед обвалом російським віддасть перевагу своєму власному шляху — неквапливому сповзанню. Ну, а наскільки воно буде неухильним, уже найближчим часом покажуть наші зали та прилавки аудіокіосків.
№192 08.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»