Перейти до основного вмісту

Складна арифметика

Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ: Їм заважає парламентаризм в Україні
25 вересня, 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня»

Те, що зараз відбувається в Верховній Раді, дуже важко піддається розумінню. У Партії регіонів достатньо голосів для позитивного рішення щодо соціальних законів, але вони наполегливо не бажають голосувати.

Коли на погоджувальній раді Віктор Янукович укотре почав озвучувати свої вимоги, Володимир Литвин не витримав і сказав, що «не розуміє, чому депутати не йдуть до зали й не голосують».

— Якщо не розумієте, то запишіть і прочитайте, — відповів на це лідер Партії регіонів.

— У мене з пам’яттю все добре, — заявив Литвин. — Я поводжуся коректно, а ви не подавайте прикладу своїм колегам, використовуючи такі методи дискусії.

— Повчайте своїх дітей і свою фракцію, — знову обурився Янукович. — Ви такий самий депутат, як і я.

Щоб розрядити ситуацію лідер фракції БЮТ Іван Кириленко пожартував, що БЮТ готовий проголосувати за всі соціальні законопроекти лише в пакеті з призначенням на посаду міністра фінансів регіонала Миколи Азарова.

Азаров відразу ж відреагував, що готовий до призначення, але лише, якщо Янукович стане прем’єр-міністром.

— Чудово, залишилося тільки президента призначити, — підсумував віце-спікер Микола Томенко. На тому й розійшлися.

Як відомо, за законопроект Зарубінського публічно виявили готовність голосувати блок Литвина, комуністи, група «За Україну» і, звичайно ж, Партія регіонів. Але Віктор Федорович вередує — його не влаштовує голосування руками. Йому все здається, що коаліція хоче його «кинути»... Але насправді складається враження, що в Партії регіонів, або проблеми з арифметикою (і вони не можуть елементарно підрахувати, що голосів достатньо), або для них важливий сам процес.

— Вочевидь, не всі університети дають алгебраїчні знання, — пожартував у розмові з «Днем» Олег Зарубінський. — Маю підозру, що вони просто не хочуть голосувати. Їм потрібен інший сценарій. Я вважаю, вони не хочуть, щоб парламент працював. Я не говорю в контексті його розпуску, а просто не хочу, щоб він працював. У парламенті дурощі кожного видно. Адже тут немає суфлерів і підказувачів, тут видно, хто чого вартий і які аргументи має. Я й раніше казав, що вони просто не хочуть голосувати за соцстандарти, що це все не щиро. Так, це є. Але тут глибше потрібно шукати. Тут наявний момент, пов’язаний із тим, щоб припинилося існування парламентаризму в Україні. Він їм заважає.

— У БЮТ кажуть, що можлива змова між Партією регіонів та Банковою. Ви вірите в змову?

— Якщо обійтися без оцінних думок, а казати за фактом, то, звичайно, всі висловлювання Ющенка направлені на те, щоб парламенту було гірше. Про змову мені важко говорити, але інтереси можуть співпадати. А коли співпадають інтереси, то вже починається тісне співробітництво, — допустив Зарубінський.

Сьогодні в українському політикумі знову заговорили про можливість розпуску Верховної Ради. Щоправда, будь-який юрист укотре повторить неодноразово сказане: Президент України Віктор Ющенко, згідно з чинним законодавством, піти на такий крок не може (відведений на цю процедуру час минув), а тому єдиний варіант — скласти 150 депутатських мандатів. Але, схоже, Партія регіонів не планує цього робити, а значить — цирк продовжиться до виборів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати