Перейти до основного вмісту

«Справа лікарів» — головний біль Шредера

22 березня, 00:00
За шість місяців до загальних виборів у Німеччині канцлеру цієї країни Герхарду Шредеру доводиться переживати скрутні часи. За результатами опитування, проведеного журналом «Штерн», рейтинг очолюваної Шредером Соціал-демократичної партії Німеччини впав до найнижчого рівня за останні три роки — 33%. Водночас опозиційних християнських демократів підтримують 42% опитаних журналом «Штерн». Падіння рейтингу Шредера надзвичайно стрімке — до початку року СДПН була лідером соціологічних опитувань. Причиною зменшення популярності канцлера та його партії — зростання безробіття до 4,3 мільйона чоловік (у той час, як під час минулої кампанії Шредер обіцяв знизити безробіття до 3,5 мільйонів) та корупційні скандали в країні.

За непідтвердженими даними, які обговорює вся Німеччина, 1300 німецьких лікарів брали хабарі від фармацевтичних компаній за використання їхньої продукції та її рекламу серед пацієнтів. А державні службовці зі служб зайнятості спеціально завищували у своїх звітах кількість людей, яких вони начебто влаштували на роботу. Відповідальність за ці скандали прискіпливі німці поклали на уряд, а критично налаштовані засоби масової інформації почали писати про «Бананову Республіку Німеччину».

Щоправда, Пітер Ейген, голова та засновник впливової організації «Transpar ency International», яка займається боротьбою з корупцією, заявив газеті «Дейлі телеграф», що вважає такі виступи занадто різкими, хоча проблеми корупції в німецькому суспільстві розцінює як дуже серйозні. В останньому «чорному рейтингу» корумпованості, що його опублікувала ця організація, Німеччина посідає 20-те місце. На першому місці — Фінляндія, тобто у цій країні корупції найменше.

Однак уряд канцлера Шредера не збирається покладати рук і робить оптимістичні прогнози. Минулого місяця міністерство фінансів Німеччини заявило, що відновлення економіки й тривале економічне зростання почнуться з наступного року. В 2001 зростання німецької економіки склало 0,6% — найнижчий показник серед країн зони євро. Цього року в Німеччині очікують на зростання у 0,75%, а у наступному міністерство фінансів прогнозує майже 3%.

До речі

До рейтингу корумпованості організації «Transparency International» за минулий рік увійшла 91 країна. Найбільш корумпована країна — Бангладеш (91-е місце), відразу за нею йдуть Нігерія, Уганда, Індонезія. Україна також у першій двадцятці «двієчників» — 83-е місце. З пострадянських країн нас обігнав у цьому чорному рейтингу Азербайджан — 84-а позиція. З інших колишніх республік СРСР Росія посіла 79-е місце, Узбекистан разом з Казахстаном — 71-е, Молдова — 63-е, Латвія — 59-е, Литва — 38-е, Естонія — 28-е. З лідерів світової економіки Франція — на 23-му, Іспанія — на 22-му місці, Сполучені Штати розділили з Ізраїлем 16-ту позицію, Велика Британія — на 13-му місці. Найменш корумпована країна — Фінляндія — 1-е місце. Трохи відстали від неї Данія, Нова Зеландія, Ісландія, Сінгапур, Швеція та Канада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати