Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Стратегія подолання «концептуального хаосу»

16 жовтня, 00:00

«Ми взялися за видання збірника з однієї причини: у ньому поставлено чесний діагноз нашого сьогоднішнього життя — «концептуальний хаос», — сказав лідер ХДС Володимир Стретович. — Але, знаючи діагноз, простіше вилікувати хворобу соціальної апатії, безвір'я, деінтелектуалізації, яка охопила наше суспільство». Зі слів письменника і перекладача Максими Стріхи, книга — сильний удар по нервах: вона прискіпливо аналізує ситуацію з «паралельною владою», яка в Україні підмінила владу офіційну. Справді, наведені факти доводять, що криза в Україні — не результат тимчасових помилок на правильному шляху, у чому намагається переконати Президент Кучма, а навпаки — ми маємо справу з свідомим руйнуванням держави в інтересах внутрішніх і зовнішніх сил. «Чи є совість у тих, хто говорить, що ми йдемо в Європу, якщо там немає жодної країни, з рівнем розвитку якої можна було б хоч наближено порівнювати Україну?» — запитав Є. Марчук.

Дослідження автора, які він назвав «важкою роботою для душі», підтвердили, що ми залишили позаду навіть латиноамериканські країни, зупинившись на рівні слаборозвинутих африканських держав. Навіть більше, Україна інвестувала за кордон 13 мільярдів доларів, що втричі перевищує обсяг вкладених за 8 років в економіку країни іноземних інвестицій. За рахунок чого? Влада створила всі умови для «витоку мізків», і експорт інтелектуального капіталу наніс Україні незлiченних збитків грошима. Та найнебезпечнішим є те, що нинішні правителі застосовують інструментарій ЗМІ для привчання суспільства до занижених стандартів — не тільки моральних, але й економічних. Тому-то затримка зарплати стає звичним явищем на тлі десятимісячної заборгованості, а збільшення пенсії на пропозицію Комітету ВР з соціальної політики до 55 гривень — небаченим популізмом.

«Показники біди» (так називається один із розділів нової книги) — конкретний приклад того, що зробила «паралельна» кланова влада «з батьківщиною і з нами»: за п'ять років економічні показники України знижено до рівня 1949 року, урожай-99 найгірший за післявоєнні роки, ВВП на одиницю населення становить 600 доларів ( для порівняння, у розвинених країнах цей показник дорівнює 40 тисячам доларів!)

Символічно, що книга Є. Марчука побачила світ на порозі третього тисячоліття, оскільки автор представив стратегію соціального та економічного поступу виходу із кризи. «Я впевнений, що вже через рік-два новий президент України на запитання журналістів про останні досягнення відповість: динаміка зростання суспільства й динаміка зростання економіки,» — зазначив кандидат у президенти Євген Марчук.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати