Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сумна історія «сенсорної кнопки»

Арсеній ЯЦЕНЮК: Жодних змін до регламенту прийнято не буде
18 березня, 00:00

Учора депутати відправили сенсорну кнопку в довгу шухляду. Спочатку Рада відмовилась ухвалити в цілому відповідний проект і впровадити систему «Рада-3», а потім більшість відправила проект Литвина на доопрацювання.

Це означає, що парламентарії вирішили піти «довгим шляхом». Пустити «сенсорну кнопку» за повною законодавчою процедурою — це перше, друге читання, рішення комітетів, науково-експертна експертиза... У найкращому разі це може тривати до літа, в гіршому — тему забовтають, так само, як забовтали депутатську недоторканність.

Сам Арсеній Яценюк не вірить, що його ініціатива буде реалізована в найближчому майбутньому. Мовляв, усе це «не більш ніж окозамилювання». «Подальший перебіг подій мені зрозумілий. Швидше за все, жодних змін до Регламенту ВР з цього приводу не буде прийнято. Чинній більшості треба ухвалити ще два-три десятки рішень лобістів без конкретної участі кожного народного депутата у Верховній Раді», — висловив припущення Арсеній Петрович.

А от регіонал Василь Кисельов вважає, що вся ця затія — підступи опозиції. Мовляв, опозиціонерам не подобається, що Рада стабільно працює, ухвалюються закони. От і вирішили «заблокувати роботу парламенту», напаскудити владі.

«Цю систему об’єктивно треба доопрацювати, тим паче — немає положення про кнопку. Треба внести відповідні зміни до Регламенту», — пояснив він журналістам результати голосування.

«Тим самим вони підтверджують, що парламент не працює, а працюють 15 людей, які впродовж 10 секунд натискують на 8 кнопок, — обурився в розмові з «Днем» Руслан Князевич. — Вони говорять, що в них 280 голосів, то невже не можна знайти 226 голосів?! Ми маємо право як опозиція вимагати, щоб більшість виконувала норми Конституції. Це наш обов’язок, урешті-решт!»

Утім, навіть деякі опозиціонери визнають: якщо кнопку таки запровадять, робота Верховної Ради може зупинитися. «Тоді треба буде одразу перевибори призначати», — сказав у розмові з «Днем» один з бютівців. Одним словом, виходить, що один сенсорний палець може розвалити весь український парламентаризм.

Єдине, що тішить у всій цій історії, — це те, що під куполом стало помітно більше народних обранців. Усе-таки громадська думка — це сила, що якоюсь мірою діє навіть на бульдозер.

ТИМ ЧАСОМ

Своєю постановою Верховна Рада доручила слідчій комісії розслідувати обставини виникнення заборгованості промислово-фінансової корпорації «Єдині енергетичні системи України» міністерству оборони Російської Федерації в сумі 198 млн. доларів, а також «Газпрому» в сумі 84 млн. доларів й надання державних гарантій про їхнє погашення.

Слідчій комісії також доручено розслідувати обставини проведення переговорів, узгодження умов і підписання контракту купівлі-продажу природного газу в 2009—2010 роках, а також контракту про обсяги й умови транзиту природного газу через територію України між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом» від 19 січня 2009 року на предмет наявності ознак державної зради в діях колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати