Перейти до основного вмісту

Центр Леся Курбаса виселяють!

У редакцію «Дня» надійшла копія листа, з яким колектив звернувся до голови київської міської держадміністрації Олександра Попова із проханням втрутитися, бо відбувається рейдерство
01 червня, 00:00

— Коли ми в’їжджали у приміщення (вул. Володимирська, 23В), це була аварійна будівля колишнього дитсадка. На той час це були руїни, й об’єкта фізично не було! — розповіла «Дню» Неллі КОРНІЄНКО, доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв, віце-президент національного центру Міжнародного інституту театру в Україні, директор Національного центру Л. Курбаса. — На приміщення не було технічного паспорта. І така ситуація тривала досить довго. Коли ми почали працювати, приводячи до ладу будівлю, то днювали й ночували в Центрі. Ми не тільки відремонтували аварійну будівлю, а й зайнялися оформленням документації. Зокрема, затвердили через мерію проект Центру, розширили площу будинку, й наша реконструкція відбувалася з персоніфікацією об’єкта (тобто відразу робився план об’єкта як театрального центру — з репетиційними кімнатами, сценою, світловою апаратурою тощо). На будівництво ми отримали кошти з державного бюджету — майже шість мільйонів. Я хочу підкреслити, що мерія Києва не дала жодної копійки! Ми намучилися і з фундаментом, він двічі просідав, бо тут дуже складний ґрунт. А коли відкрили Центр Леся Курбаса й підрахували, що остаточна вартість складає всього 260 тисяч із «хвостиком» грн, то постало питання: як наш об’єкт записувати? Реально це майно не належить Києву, а є держвласністю. Але в 2000 р. вийшов закон про розмежування бюджетів різних рівнів (міського та державного) й виникла юридична колізія, внаслідок якої держава не може отримати будинок, по суті збудований за державні кошти без рішення Київської міської ради. З іншого боку, ДКП «Київжитлоспецексплуатація» не може взяти на свій баланс ні кошти, виділені на реконструкцію, ні будинок повністю, оскільки його площа збільшилася за державний рахунок. Це суперечило б закону, бо тоді кошти Держбюджету були б незаконно привласнені ДКП «Київжитлоспецексплуатація». Тому формально будинок досі перебуває у стані «незавершеного капітального будівництва», що не відповідає ні дійсності, ні законові.

Нагадаю, з нами була підписана угода на десять років. Ми доглядаємо за будинком, сплачуємо всі комунальні платежі. Вчасно підготували документи на продовження оренди (безкоштовного користування), але наше питання довго не вирішувалося. Майже три роки нам не говорили ані «так», ані «ні»... А потім на нас подали у суд. Як я дізналася, позов був направлений ще місяць тому, а лише 29 травня нам вручили повідомлення...

Ми просили передати Центр у державну власність:реконструкція відбувалася за кошти держави, й ми маємо статус «Національний», а всі національні установи перейшли у держвласність (це за указом Президента України В. Януковича). Вже чотири рази розглядалося питання передачі нашого Центру в державну власність, але рішення так і не прийняте! І це відбувається всупереч усіх законів! Нині абсурдна ситуація — ДКП «Київжитлоспецексплуатація» фактично привласнює об’єкт. Я називаю це рейдерством. Нас висиляють і нічого іншого не пропонують. Мабуть, комусь захотілося мати будівлю в центрі нашої столиці. Зараз працювати неможливо. Найприкріше, що акт комунального вандалізму відбувається не лише всупереч законам і указам Президента, а й ніби зумисне приурочений на виконання постанови Верховної Ради про вшанування ювілею Леся Курбаса!

Ми звертаємося до всіх — від Президента до генерального прокурора — з проханням розібратися із ситуацією й забезпечити або передачу будівлі Центру Л. Курбаса державі, або укладення договору оренди. Нам хочеться уникнути зайвого галасу в пресі й на телебаченні на цю тему, яка може лише скомпрометувати державу, та ще напередодні Євро-2012, коли в Україну почали приїжджати представники ЗМІ з різних країн світу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати