Перейти до основного вмісту

«Церква — то миряни»

10 жовтня, 00:00

8 — 12 жовтня в Києві проходить міжнародний «Конгрес світських католиків Східної Європи» (далі — «Конгрес»), організований Папською радою у справах мирян Католицької церкви. Мета київського Конгресу — пробудження у людях, які прийняли хрещення, свідомостi їхньої християнської автентичності, а також, що не менш важливо, їхньої місії в сучасному світі. Спадщина атеїстичної пропаганди, що кілька десятиліть панувала в країнах Східної Європи, примусила людей забути про свої християнські обов’язки, і сьогодні церква повинна виховувати мирян. Необхідність змін у релігійному житті людини є таким самим великим викликом, проблемою, як і потреба створення демократичних структур у суспільствах та необхідність розвитку ринкової економіки. «Між тим неможливо, — говориться у зверненні до учасників Конгресу Любомира кардинала Гузара (УГКЦ) і Мар’яна кардинала Яворського (РКЦ в Україні), — бути добрим християнином тільки у храмі або у молитовному куточку свого дому. Кожен охрещений покликаний свідчити Христа всім своїм життям і всюди». Те саме пролунало у виступі кардинала Джеймса Френсіса Стаффорда, секретаря Папської ради у справах мирян: «Правдиві християни повинні впливати на світські справи — на політику, економіку; зобов’язані пробуджувати в людях почуття відповідальності за долю своєї країни». Генеральний вікарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ, єпископ Станіслав Широкорадюк, також підкреслив, що «Церква — це насамперед миряни, а не будівля храму, не духовенство. І вона, Церква, має вийти за стіни матеріальної будівлі. Треба змінювати ментальність віруючих».

На київський конгрес зібралося понад 350 осіб з усіх країн пострадянського простору, а також із Ватикану, Іспанії, Італії, Німеччини та інших країн; Україну представляють 75 греко-католиків і 35 римо-католиків. Переважна бiльшiсть учасників — парафіяни, активні у церковному житті, учасники різних мирянських рухів та благодійницьких організацій. Єпископ Станіслав Широкорадюк повідомив, що на конгрес запрошено і «братніх спостерігачів з некатолицьких церков та спільнот — представників усіх тих церков, які входять до Всеукраїнської ради церков». До Києва приїхали численні високі ієрархи Католицької церкви з України та Східної і Західної Європи. У засіданнях бере участь Папський нунцій в Україні Микола Етерович.

Римський папа Іван-Павло II звернувся до учасників київського Конгресу із спеціальним посланням, яке було зачитане на відкритті засідань. Там, зокрема, говориться: «Вам, зібраним у прекрасному місті Києві, який бачив хрещення давньої Русі, довірено передати майбутнім поколінням спадщину християнської віри… «Ви — сіль землі… Ви — світло світу». Ці слова Господь звертає до кожного з вас. Живіть так, щоб Його світло засяяло у вашому особистому житті, у ваших сім’ях, на робочих місцях, у сферах освіти, культури, політики, у всіх ділянках, які сприяють зміцненню миру і побудові такого суспільного ладу, який шанував би невід’ємну людську гідність». Папа Іван Павло II із теплотою згадав про свої пастирські візити до країн Східної Європи, зокрема, до України.

Підготовку конгресу здійснював об’єднаний організаційний комітет, до якого ввійшли світські й духовні люди Католицької та Греко-католицької церков. Перед початком засідань комітет провів прес-конференцію. Присутніх журналістів (киян, львів’ян та іноземців) вельми здивувала одна обставина. У прес-конференції взяли участь представники тільки одної із двох українських церков-організаторів, — греко-католицька сторона не була присутня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати