ЦЕЙ ДЕНЬ В IСТОРIЇ
1654. Українське посольство отримало від московського царя Олексія Михайловича підтвердження умов, за яких Військо Запорозьке погоджувалося на протекторат Москви (так звані Березневі статті).
1814. Після вступу військ союзників — Росії, Пруссії, Австрії та Великої Британії — в Париж французький імператор Наполеон I зрікся престолу.
1896. У Афінах розпочалися перші сучасні Олімпійські ігри.
1909. Полярна експедиція на чолі с американським дослідником Арктики Робертом Пірі на собачих упряжках уперше досягла Північного полюсу.
1919. У Києві розпочався Пленум ЦК КП(б)У, на якому розглядалося питання про боротьбу із куркульською контрреволюцією (саме таке визначення в більшовицькій термінології отримав селянський антикомуністичний рух).
1921. ВУЦВК прийняв ухвалу про створення Комісії із вивчення історії Великої Жовтневої соціалістичної революції в Україні та історії КП(б)У.
1930. ЦВК СРСР заснував ордени Леніна та Червоної Зірки.
1950. Рада Міністрів СРСР ухвалила таємну постанову про скасування термінів заслання осіб, які були виселені на поселення в період 1944—1949 рр. Згідно з постановою, вони вважалися засланими навічно.
1983. Зі стапеля об’єднання «Севастопольський морський завод ім. Орджонікідзе» зійшов призначений для роботи в полярних широтах 100-тонний плавучий кран «Чорноморець».
1992. Верховна Рада України прийняла постанову про підготовку багатотомного науково-документального видання про жертви репресій в Україні.
Випуск газети №:
№61, (2004)Рубрика
Панорама «Дня»