У вас є план, містере Х?

КНИГОВИДАННЯ
...Усе інше про це видавництво більш-менш відомо. А от назва викликає купу запитань й дотепер. Усе тому, що значень багато, і часто вони майже взаємовиключаючі: місцевість, де розташована Голгофа; колишня Замкова гора у Львові (Mons Calvus); у багатьох містах та селах України — кладовище... Гадаю, що уточнювати назву цього відомого в Україні видавництва буде зайвим.
Окрім власне видання книжок, «Кальварія» займається й іншими, як би сказали вітчизняні чиновники, «соціально-значущими» проектами. Так, під час «круглого столу» в «Дні» у двох головних редакторів — видавництва Петра Мацкевича — та газети — Лариси Івшиної — народилася спільна акція «Український герой». Наші постійні читачі вже неодноразово мали змогу бачити кращі твори, що надходять на конкурс. Остаточну долю надісланих матеріалів вирішить журі. Але одне можемо гарантувати точно — переможці не залишаться без нагород. Отож конкурс продовжується, і якщо ви знаєте, як він повинен виглядати, цей символ- герой, — пишіть нам! Умови незмінні: стаття, новела або есей українською мовою, обсягом до 15 тисяч знаків.
Позавчора «Кальварія» зробила те, що у книжковому світі називають «презентація видавничих планів». Відбулося це у столичному супермаркеті «Буква». Отже, план на 2003— 2004 роки має такий вигляд: щонайменше 50 назв сучасної української художньої літератури; мінімум 15 назв перекладної художньої літератури; понад 20 назв перекладної літератури з філософії, соціології тощо. Серед відомих імен, що будуть окнижковані у зазначений період, — В. Кожелянко, Є. Кононенко, Л. Кононович, В. Шкляр, Г. Пагутяк, Т. Прохасько, В. Слапчук. Українською заговорять герої Хуліо Кортасара — «Вибране», Ентоні Берджеса — «Механічний апельсин», Арто Паасілінна — «Рік зайця»... Петро Мацкевич також презентував новодруки видавництва, що серед них наразі виділяється останній у часі твір Марії Матіос під назвою «Фуршет». Рецензію на книжку читайте у наступних номерах «Дня».