Перейти до основного вмісту

Вандалізм державного масштабу

26 липня, 00:00

Група полтавських вчених, істориків і літераторів надіслала Президентові листа з протестом проти "вандалізму, який діється стосовно національних історичних пам'яток - поховань кінця 18 - початку 19 століть: бунчукового товариша Полтавського полку Павла Васильовича Кочубея та його дружини", що знаходяться на території Троїцької церкви в Диканці.

Місцева преса повідомляла, що розкриття саркофагів фундатора Троїцької церкви П. Кочубея та його дружини Уляни Безбородько проводилося "за допомогою молотка і зубил". Санкцію на ексгумацію дала спеціально створена комісія на чолі з головою Диканської райдержадміністрації Сергієм Колотієм. Між тим, як повідомив директор Полтавського обласного центру охорони й вивчення пам'яток археології Олександр Супруненко, подібні питання мають вирішуватися на рівні не нижчому за обласний, а також служб охорони пам'яток історії та культури не лише обласн ого центру, але й столиці.

За словами активіста обласної організації Руху Олексія Рудича, лікаря за фахом, при ексгумації старовинних поховань мають бути присутні не лише фахівці з археології й антропології, а й санепідлікар. Жодна з зазначених умов не була дотримана. Не було й санкції з боку церкви.

Автори звернення до Президента вважають, що в ході несанкціонованого розкриття поховань Кочубея та його дружини могло мати місце їх пограбування, подібно до того, як у 20-ті роки з родинних могил Кочубеїв у Миколаївській церкві Диканки було викрадено чимало коштовностей. За останніми повідомленнями, справа з несанкціонованим розкриттям поховань у розслідується облпрокуратурою та СБУ, але науковці побоюються, що справу можуть тихо закрити.

Полтава

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати