Перейти до основного вмісту

Відень став столицею ЄС. На півроку

03 липня, 00:00
Австрія, що стала повноправним членом Євросоюзу лише 1995 року, упродовж наступних шести місяців очолюватиме численні комісії та робочі групи Союзу, а також головуватиме на офіційних зустрічах, у тому числі на найвищому рівні.

На цій посаді вона змінила Велику Британію, президентство якої в ЄС певною мірою ускладнювалось відкладенням її участі в монетарному союзі 11 країн ЄС, що починає діяти 1 січня наступного року.

Президент Австрії Томас Клейстіль заявив, що «успіх австрійського головування в ЄС вимірюватиметься насамперед успіхом процесу розширення». Водночас австрійський уряд запропонував увести десятирічний мораторій на спрощення порядку поселення громадян нових країн-членів зі Східної Європи на території решти Союзу. Австрійці побоюються напливу іммігрантів, приваблених соціальними програмами.

Крім того, правляча в Австрії «Велика коаліція«Соціал-демократичної та Народної партії, очолювана соціал-демократом Віктором Клімою, збирається внести певну корекцію до економічного курсу Союзу, зокрема широкими заходами у справі посилення боротьби з безробіттям. Місцеві соціал-демократи, заангажовані соціально-орієнтованими програмами у себе в країні, вимагатимуть аналогічних заходів від союзників. Крім того, слід чекати кроків по розширенню впливу ЄС, який нинішній уряд Австрії розглядає як альтернативу «надміру мілітаризованому» НАТО.

Києву не варто сподіватися лише на прихильність найбільш наближеної до сходу Австрії: питання про асоційоване членство України в Євросоюзі вирішуватиметься лише спільним рішенням усіх членів ЄС, та й вимоги до пересування територією Союзу українців ставитимуться значно вищі, ніж до пересування наших західних сусідів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати