Втеча від відповідальності
Львів, схоже, перебуває в стані «інформаційної війни». Одні медіа (наприклад, «Високий Замок», «Експрес») у всіх бідах, які звалилися на місто після 27 липня, звинувачують міську владу і, зокрема, мера Любомира Буняка. Мовляв, він елементарно злякався і всю відповідальність за наслідки авіашоу намагається відвести подалі від своєї персони. Інші газети, скажімо «Ратуша», комунальне підприємство міської ради, всіляко Любомира Буняка захищає. Прозоро натякаючи, що його начебто «замовили» дуже впливові в Україні особи, бізнес і політичні амбіції яких постраждали внаслідок діяльності нової міської влади. Хто конкретно це зробив – не говориться: манера у нас вже така склалася – про це, мовляв, у державі і так всі добре знають.
В міжмедійній полеміці часом доходить до смішного. (Але пiсля авiашоу не смiшно). Скажімо, дружина пана Буняка, Тетяна, відгукуючись на замітку в «Високому Замку» про те, що він із сім’єю відбув у відпустку в Трускавець, в тій же «Ратуші» пише, що на курорті зустріла серед багатьох відпочиваючих і головного редактора «Високого Замку» Степана Курпіля, який «здійснював пішу прогулянку центром міста у футбольних трусах із молодою панянкою». Отже, і він подався «на води» подалі від скандалу, який сам роздмухав, робить висновок Тетяна Буняк.
Але сам Любомир Буняк тепер, схоже, цілковито переймається лише тим, аби, як мовиться, перевести стрілки подалі від себе і перекласти відповідальність на кого завгодно: журналістів, колишню міську владу і т.д. Скажімо, у своїх останніх заявах він звинувачую медіа «у злочинній агітації»: преса, бачте, напередодні 27 липня потужно рекламувала авіашоу на Скнилові. Попри це не згадує, що газети робили все з подачі організаторів свята, серед яких була, як це вже доведено, і міська рада. Натомість Любомир Буняк нарікає не тільки на журналістів, які, за його словами, виступивши інформаційними спонсорами свята, самі стали співорганізаторами шоу. Він, аби якось виправдатись за нинішню непросту ситуацію в місті, кидає тінь на свого попередника, мовляв, Львів останні 8 років був некерованим. До речі, колишній міський голова Львова Василь Куйбіда у свій час заборонив проведення авіашоу над стадіоном «Юність» під час святкування Дня міста. «Якщо є сумнів у безпеці людей – ніяких аргументів проти проведення того чи іншого масового дійства не треба. Найголовніше – це людське життя, інше – від лукавого», – каже він.
Або чого варте таке твердження пана Буняка: «...На неприязнь я реагую адекватно». Мер наче забув, що він, після його обрання міським головою, перестав бути пересічним львів’янином, який має право на емоції, він – мер і мав би не втрачати здорового глузду, у своїй діяльності мав би керуватись розумом, а не почуттями. Насправді ж «толерантна людина», якою він себе вважає, збивається на випади на адресу всіх тих, хто дозволив собі засумніватись у правильності його дій, моральності та порядності.
Можна, звичайно, зробити похибку на те, що Любомир Буняк лише п’ять місяць обіймає посаду міського голови і, можливо, ще не вивчив чинного законодавства, яке регулює його посадову діяльність. Але ніяк не можна зрозуміти людину, яка переконана, що не може помилятись, а всі, хто думає інакше, – вороги або виконавці чиїхось оплачених замовлень. Не можна зрозуміти людину, для якої смерть мешканців міста, яке вони довірили мерові, не є підставою для елементарного вибачення. Президент США попросив пробачення у американців за те, що не зробив усього, аби гарантувати їм безпеку 11 вересня. Леонід Кучма вибачився перед львів’янами за «скнилівську трагедію», Євген Марчук це зробив, а згодом і міністр оборони Шкідченко... А мер Львова, витративши з міського бюджету гроші на організацію святкування, під час якого загинули люди, лише обмовився: «А чого б мені вибачатись»...
Так, пан Буняк, якщо вірити його словам, готовий піти у відставку в разі, коли «буде доведено причетність львівської міськради до організації трагічного авіашоу». Для цього, зрозуміло, необхідний певний час, як і для виконання його передвиборчої обіцянки забезпечити місто через 2 роки цілодобовим водопостачанням. Якщо цього не вдасться зробити, він, Буняк, добровільно залишить свою нинішню посаду. Інакше кажучи, мер як і раніше, так і тепер продовжує обіцяти... А тим часом вже сьогодні 80 відсотків львів’ян не можуть назвати жодного успіху пана Буняка за перші місяці його правління. Соціологічне опитування щодо цього провів Центр з інформаційних проблем територій НАНУ. Згідно з результатами дослідження, Любомир Буняк переважно не виправдав сподівань більше як 40 відсотків опитаних і зовсім не виправдав – майже 12 відсотків. Нічого доброго і не сподівались від нього понад 16 відсотків респондентів. Особливими ж невдачами мера вони вважають відсутність у міста гарячої води (47 відсотків), авіакатастрофу (24,9 відсотка) і те, що мер не має чіткої громадянської позиції (11,6 відсотка). Така ось громадська думка. А міський голова продовжує стверджувати, що «все буде добре»....