Перейти до основного вмісту

«ВВ»: двадцять років по тому

Легенда українського року відзначає свій ювілей
10 листопада, 00:00
CАНКТ-ПЕТЕРБУРГ, 1997 РІК / ФОТО З АРХІВУ «ВВ»

Сьогодні в столичній галереї Bereznitsky Gallery Kiev-Berlin відкривається експозиція фоторобіт «Були деньки», присвячена двадцятиліттю славнозвісного гурту «ВВ». Ця ідея виникла ще торік. Якось Олег Скрипка навіть пожартував, мовляв, доведеться у «Дня» просити ліцензію на проведення такого перформанса — газета традиційно відзначає свій день народження відкриттям фотовиставки.

За словами організаторів, «Були деньки» — це історія групи очима кращих фотографів Києва і Харкова, Москви і Санк-Петербурга, Торонто й Парижа... Також будуть представлені знімки, автором яких є сам лідер «ВВ». До речі, спеціально для цієї події були відреставровані старі роботи, негативи яких вже не збереглися! Очевидно, на деяких iз них зафіксовано так званий дорутівський період, який для багатьох шанувальників є чи не найменш відомим. «Моє знайомство з Олегом відбулося у 1986-му, — згадує музикант Юрій Товстоган. — Тоді якраз кілька професійних груп, зокрема «Квартира 50» та «Едем» започаткували рок-клуб для підтримки рок-течії в Україні. Ми робили прослуховування для аматорських команд, такий собі testing group. А одного разу до нас прийшов маловідомий гурт «ВВ». Він просто шокував своїм виступом! Ми, музиканти, які грали класичний арт-рок і хеві-метал, не зрозуміли ані назви, ані стилістики, ані його новітніх бачень в рок-музиці... Хоч і пройшло багато років, але, на мій погляд, Олег продовжує працювати в жанрі панк-року і тяжіє до харду, а про «ВВ» можна говорити як про явище в українській музичній культурі».

Багато хто пам’ятає гурт вже після гучної «Червоної Рути’89», де він став лауреатом. «Пригадую, тоді Скрипка виглядав більш парубоцьким, хлоп’ячим, а його вар’яцтво — менш комерційним. Він ще не мав досвіду трудової міграції у Франції і був, сказати б, невизнаним бійцем, хоча й багато в чому авторитетним, — говорить режисер-постановник «Червоної рути’89» Сергій Архипчук. — Фестиваль шукав саме таких своєрідних індивідуалів, особистостей, носіїв нового, зокрема нової модерної України, образно кажучи, з хребтом і з власним обличчям, сповненим самоповаги».

В експозиції відтворено усі періоди творчості «ВВ»: роки, коли команда працювала у Франції, а потім в середині 90-х повернулася в Україну, і наші дні (всього понад 500 фото!).

На відкритті фотовиставки гурт презентує ще й альбом-ретроспективу «Були деньки», який створювався усі ці 20 років!

Експозиція триватиме до 19 листопада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати