Ядерну зброю, вивезену з України, Росія ще не знищила
Окрім стратегічних, Росія має займатись також і ліквідацією тактичних ядерних боєприпасів, які 1992 року в пожежному порядку вивозили з України. За даними Національного інституту стратегічних досліджень, - близько 2600 одиниць.
За попередніми домовленостями, українські тактичні боєприпаси росіяни мали знищити до кінця цього року. Проте й досі частина їх зберігається у сховищах 12-го Головного управління Генштабу Росії серед майже 15 тисяч інших боєголовок. Генерал Микола Гончаренко пояснив, що така ситуація склалася через економічні негаразди в Росії. Відтак російські підприємства... "не можуть вийти на заплановану потужність. До цього ми поставилися з розумінням. Можливо, ця робота буде завершена в середині наступного року. А взагалі, це питання до 12-го управління ГШРФ".
Утім, усе ж варто згадати і про те, що в російських військових виданнях уже з'являлись публікації про роль тактичної ядерної зброї в нових геополітичних умовах, викликаних поширенням НАТО, а також з огляду на об'єктивне послаблення бойового потенціалу звичайних арсеналів.
Що ж до України, то, позбувшись ядерних боєголовок, країна продовжує знищувати носії цієї зброї. За словами генерала Миколи Гончаренка, із 176 міжконтинентальних балістичних ракет на сьогодні знищено 68, а також 107 шахт, де розміщувались ці СС-19. Наступного року заплановано демонтувати ще 62 ракети та 20 шахт.
Випуск газети №:
№229, (1997)Рубрика
Панорама «Дня»