Як загасили факел
«Укрнафта» опікується екологією гірського краю![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040528/492-2-1.jpg)
На Івано-Франківщині не надто урочиста, але відчутна для економіки та охорони природного середовища краю подія. Минулого тижня припинили забруднювати повітря газові факели на Микуличинському нафтовому родовищі — компанія «Укрнафта» ввела тут у експлуатацію новозбудований трубопровід довжиною 37,7 кілометра. Проходить він у гірській місцевості, від насосної станції перекачування «Микуличин» до нафтопереробного заводу ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» і доставляє нафтовий газ з Микуличинського нафтового родовища до газо-сепараційної установки на території заводу.
Родовище, де діють вісім нафтових свердловин (найближчим часом планується ввести ще три), вважається нерентабельним. Та через екологічні умови припинити його експлуатацію на даний час неможливо. З початку розробки нафтових покладів (по квітень включно) тут видобуто 67 тисяч тон нафти та 23,5 мільйона кубометрів нафтового газу. Останній протягом усього попереднього періоду використовувався неефективно (споживачам реалізовано тільки 12,9 млн. кубометрів, тоді як решта спалювалася у факелі). Відтепер, і це відзначив у своєму виступі на урочистостях з приводу відкриття трубопроводу голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, в районі істотно зменшиться кількість викидів в атмосферу забруднюючих речовин і відтак значно покращиться стан довкілля.
Багато вигод отримає від введення нафтопроводу і «Укрнафта». Вона зможе наростити обсяги видобутку продукції, зокрема нафтового газу (до 50 млн. кубометрів на рік), і збільшити його реалізацію споживачам. Окрім того, трубопровід дозволить налагодити роботу нафтових свердловин на оптимальних режимах і без зупинок, що стабілізує видобуток нафти. На родовищі можна буде вводити в експлуатацію нові свердловини, нарощуючи таким чином видобуток нафти, бо вони не залежатимуть від стану споживання газу в місцевому газопроводі й працюватимуть стабільно.