Перейти до основного вмісту

ЗАПИТАННЯ «Дня»

Чи не набридло вам відпочивати?
05 травня, 00:00

Сергій ПРОКОПЕНКО, 24 роки, студент, Державний педагогічний університет ім. Драгоманова:

— Я вважаю, велика кількість святкових вихідних — це ненормально. Час від часу, звичайно, хочеться відпочити від роботи, провести вільний час на природі в товаристві друзів. Однак для того, щоб якомога рідше відчувалася порожнеча в гаманці, без роботи не обійтися. І від цього нікуди не подітися. Особисто я не постраждаю, якщо вихідних буде значно менше.

Валентина ГНІДА, 19 років, студентка, Музична академія:

— Я не киянка, і завдяки великій кількості вихідних у мене з’явилася можливість з’їздити додому. Крім того, коли випадає така кількість свят, «у гості» до своїх батьків приїжджають багато моїх друзів. Через те, що ми вчимося в різних містах, часто бачити одне одного не випадає, і на травневі свята у нас нарешті вийшло поспілкуватися від душі. Однак, чесно кажучи, багато днів для відпочинку поспіль утомлює.

Василь СЛОБОДЯНЮК, 60 років, директор гастроному:

— Люди недаремно кажуть: чим менше, тим дорожче. Колись, коли свято відзначалося в ті дні, на які воно припадало, і, крім того, вихідні дні не затягувалися, радість від святкування, по-моєму, була повнішою. Це нове правило перенесення вихідних днів на подальші робочі вибиває людей із колії. Уже не кажучи про те, що про дні відпочинку дізнаєшся зі ЗМІ, бо сам тепер не зметикуєш, коли треба виходити на роботу, а коли відпочивати.

Любов ПУШКАР,49 років, зоотехнік сільськогосподарського кооперативу Старосиняльського району на Хмельниччині:

— Я не міський житель, робота в селі не визнає свят — господарством доводиться займатися і будніми днями, і вихідними. Тому не можу сказати, що велику кількість вихідних якось вплинула на звичне для мене життя. Певна річ, коли я була молодшою, ми з друзями завжди відзначали травневі свята, я їх, у будь-якому випадку, визнаю і до них звикла. Проте останніми роками всі вихідні проводжу на городі та в нашому кооперативі. А ось для моєї дочки така кількість вихідних за щастя. Адже в неї з’являється можливість на тривалий час приїхати додому з Києва, відпочити перед сесією.

Микола, 38 років, будівельник із Вінницької області:

— Чесно признатися, я нещодавно приїхав у Київ для того, щоб трохи підробити на будівництві: в рідній області такої можливості тепер немає. Отож у дні святкування я і моя сім’я були нарізно.

Можливо, комусь відпочивати довго і багато є радістю. Однак мене травневі свята вибили з колії, я із задоволенням ці дні працював би.

ДО РЕЧІ

Як запeвнив «День» головний державний інспектор праці України Володимир Тьоткін, Україна, порівняно з іншими країнами, має не так уже й багато вихідних і свят. Після скасування святкових днів 7—8 листопада кількість свят скоротилася до 12, тим часом як у світі є країни, де їх число забирає 40—50 днів у році. Національний кореспондент Міжнародного бюро праці (ILO) в Україні Василь Костриця зазначив, що, зокрема, в системі організацій, які входять в ООН, протягом року прийнято святкувати десять днів, що є більше побажанням (наприклад, зовсім нещодавно профспілки МОТу під час переговорів iз керівництвом домоглися прийняття для самих «мотівців» десятого дня вихідних). Він припустив, що враження про те, що українці багато відпочивають, може скластися через перенесення робочих днів на вихідні, і це вносить певну плутанину. «Наскільки це доцільно робити і чому було вирішено зробити робочими днями 5 і 6 травня, — це вже інше питання. Воно не входить у компетенцію нашої організації. Це вирішує уряд України відповідно до українського законодавства, керуючись своїми міркуваннями», — такий висновок зробив В.Костриця.

Олександра ЛАВРІНЕНКО
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати