Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Зорепад районного спостереження

19 листопада, 00:00

У своєму вічному кружлянні навколо світила третя за рахунком від нього планета на ім'я Земля зустрічає нескінченну безліч метеорних утворень більшої або меншої щільності.

Щороку в листопаді в атмосферу Землі влітають леоніди — осколки комети Темпеля-Туттля, підданої сузір'я Лева, звідси вони й отримали своє ім'я. Період обертання комети Темпеля-Туттля рівний тридцяти трьом рокам. Щільний рій метеорних тіл займає невелику частину орбіти комети. Ось чому один раз у тридцять три роки при його зустрічах із Землею спостерігається цікаве космічне явище, так званий зорепад. Зокрема, при зорепаді 1966 року за годину в небі нарахували 150 тисяч спалахів. Маса леоніда вимірюється грамами, і майже всі вони згоряють на висоті близько 80–60 кілометрів від поверхні Землі. Так що при такому зоряному дощі парасольки не знадобляться, але можна встигнути загадати бажань скільки завгодно.

Учора зоряний потік встиг пролитися, але, як сказав кореспонденту «Дня» Леоніду ТЕЛЕНКОВУ начальник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда, порадуватися зоряній феєрії в Україні змогли тільки жителі крайнього сходу країни, оскільки інша територія вкрита щільною хмарністю. Але через тридцять три роки метеорний дощ знову проллється над Землею. Так що часу підготувати бажання у нас досить.

Вчені-астрономи не виключають версії, що при одній з таких зустрічей із кометою колись, можливо, і сталося запліднення Землі життям. Ось чому людство завжди із цікавістю чекає майбутніх зустрічей з космічними гостями.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати