Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

З’явилася «Україна в мапах»

Вітчизняні та угорські вчені презентували спільне наукове видання
14 березня, 00:00
БОРИС ПАТОН (СПРАВА) ПЕРЕКОНУЄ СВОГО КОЛЕГУ СІЛЬВЕСТРА ВІЗІ (ЛІВОРУЧ) І ПОВНОВАЖНОГО ПОСЛА УГОРСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ ЯНОША ТОТА (У ЦЕНТРІ) В НЕОБХІДНОСТІ НАДІЙНОЇ ТА ДОВГОТРИВАЛОЇ СПІВПРАЦІ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Позавчора відбулася презентація спільного українсько- угорського географічного атласу «Україна в мапах», учасниками якої в Посольстві Угорської Республіки в Україні стала наукова еліта обох держав. Серед найповажніших гостей — президент Національної академії наук України Борис Патон та президент Академії наук Угорської Республіки Сільвестер Візі. Саме вони ініціювали створення нового атласу України, а також написали до нього передмову. А щоб видання було доступним для науковців різних країн світу, видали атлас англійською мовою.

— Результатом нашої багаторічної співпраці з угорськими колегами став науковий твір «Україна в мапах», — зазначив Борис Патон. — Наголошую на слові «науковий», оскільки видання наповнене не лише географічним, а й історичним змістом. До нього ввійшло 77 карт та 20 таблиць, які доповнюються величезними коментарями з історії. Оскільки над атласом працювало кілька десятків учених як із нашої, так і з угорської сторони, то в деяких статтях видання показані зв’язки між державами в різні історичні епохи. Приміром, в одному з матеріалів йдеться про княгиню Київської Русі, котра була одружена з угорським королем. Таким чином, українська історія показана з кількох позицій, але в цілому наша держава постає зі сторінок атласу як справжня слов’янська країна, яка має свої традиції та цінності.

Так склалося, що презентація атласу була приурочена ще до однієї, не менш важливій події — угорському національному святу «15 березня». Як розповів науковий співробітник Інституту теоретичної фізики Ласло Єнковські, саме цього дня 1848 року угорський народ розпочав повстання, аби відокремитися від Австрії, до якої тоді була приєднана їхня країна. Правда, ця спроба здобути незалежність закінчилася поразкою, але романтичний дух тієї боротьби живе серед угорців ще й досі. З того часу вони щороку відзначають «15 березня».

З нагоди свята президент Академії наук Угорської Республіки Сільвестер Візі від імені академії вручив Борисові Патону наукову нагороду, яка присуджується тільки тим вченим, які зробили неоціненний внесок у розвиток європейської науки. За словами пана Візі, робота Бориса Євгеновича — яскравий цьому доказ (він став четвертим вченим у Європі, який отримав нагороду від угорської Академії наук).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати