Перейти до основного вмісту

«Без відома громади – жодного рішення»

Одним із наймолодших міських голів України став новий очільник Мукачевого Андрій БАЛОГА
06 листопада, 11:54
ФОТО ВЕРОНІКИ БОРКОВСЬКОЇ

Одним із наймолодших міських голів України, у результаті нинішніх місцевих виборів, став 27-річний мер закарпатського Мукачевого Андрій Балога — син народного депутата України Віктора Балоги. Пан Андрій після закінчення дев’ятого класу Мукачівської гімназії навчався у середній школі м. Рола штату Північна Дакота (США), а в 2005 — 2011 роках студіював у тамтешньому університеті за фахом «Бізнес. Економіка». Після повернення в Україну працював у родинному бізнесі на керівних посадах. 2013 року обрано депутатом Закарпатської обласної ради.

Пане Андрію, яким є ваше ставлення до поствиборчих скандалів на Закарпатті («День» писав про них у матеріалі «Поствиборчі чвари на Закарпатті»)?

— Якщо відверто, то в мене нема часу слідкувати за цими з’ясуваннями відносин, взаємними звинуваченнями, хто кого зрадив і за скільки. Я читаю про все це в стрічках новин, але не більше. Інша справа — спотворення волевиявлення закарпатців в Ужгороді, Сваляві, Перечині. Тут своє слово мала б сказати громадськість, правоохоронці та суди, але на останні надії обмаль.

Водночас, допоки інші міста тонуть у поствиборчих чварах, у Мукачевому вже налагоджуємо конструктивну роботу оновленої влади міста. 4 листопада ми представили громадськості нашу команду та її першочергові кроки, а 5 листопада у нас вже пройшла установча сесія. Тобто 90% часу останні два тижні після дня голосування ми з колегами зайняті реальною роботою в місті.

Яким є розклад сил у Мукачівській міській раді?

— Конструктивна більшість, незалежно від партійної приналежності, задля реформ та змін у місті. Стрижнем цієї більшості буде команда «Єдиного Центру», яка, за підсумками виборів, отримала більшість голосів мукачівців.

Які проекти першочергово плануєте втілювати?

— Серед пріоритетних сфер нашої роботи — медицина. У цій галузі є проблемні моменти, які треба оперативно вирішити. Ми пропонуємо внести зміни до штатного розкладу мукачівського міськвиконкому та створити відділ охорони здоров’я, який опікуватиметься всіма фінансовими, економічними та кадровими питаннями Мукачівської ЦРЛ. Медицина повинна працювати в інтересах кожного мешканця Мукачева. З цією метою ініціюватимемо створення комунального підприємства «Соціальна аптека», щоб задовольнити потреби містян у доступних по ціні медикаментах. Це комунальне підприємство працюватиме з мінімальною націнкою, щоб закрити витрати по зарплаті, використаних енергоресурсів і податків.

Третій напрям — реорганізація та створення нового відділу економіки та транскордонного співробітництва Мукачівської міськради з метою посилення та активізації роботи у напрямі залучення інвестицій і співпраці з міжнародними інвестиціями, грантовими програмами. На прикладі Мукачевого ми покажемо, як потрібно працювати з грантами — відкрито, прозоро, як перед закордонними партнерами, так і перед громадою; як гранти можуть стати дієвим та ефективним механізмом, з одного боку, вирішення реальним проблем міста, а з другого — нарощення міжнародних зв’язків та авторитету міста.

Окремо хотів би зазначити про зміни в міському водоканалі. Ми беремо на себе зобов’язання представити чіткий план реструктуризації та реформи міського водоканалу з метою підвищення якості води та забезпечення цілодобового водопостачання.

Та найголовніше на першому етапі нашої роботи — забезпечити відкритість влади, щоб виборці могли контролювати її роботу на кожному етапі розробки та прийняття рішення. На першому ж пленарному засіданні ми ініціюватимемо внести до регламенту норму про поіменне відкрите голосування, щоб чітко було видно, хто й за яке рішення голосує.

Ініціюватимемо й вимагатимемо встановлення веб-камер як у сесійній залі, так і в залі депутатських комісій, щоб кожен мукачівець міг контролювати роботу міської влади на всіх рівнях. Кожне рішення обговорюватиметься з громадськістю через мережу Інтернет, за потреби — громадські слухання. Головне — щоб без відома громади не ухвалювалося жодне рішення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати