БПП дав тріщину?
«Ми хочемо побачити, в чому позиція фракції — або вона кришує корупціонерів, або вона від них очищується», — Віктор Чумак![](/sites/default/files/main/articles/24112015/4rada.jpg)
У президентській фракції у парламенті конфлікт. На засіданні «Блоку Петра Порошенка» у понеділок ввечері частина депутатів звинуватила інших колег по фракції у корупції та інформаційних атаках. Так, Віктор Чумак заявив, що проти нього брудну піар-кампанію було розпочато із подачі заступника голови фракції «БПП» Ігоря Кононенка, скандально відомого після цьогорічних виборів у Чернігові Сергія Березенка та заступника голови фракції «Народний фронт» Сергія Пашинського.
«Проти мене дуже важко вести чорну піар-кампанію — я не олігарх, у мене не було олігархічного бізнесу, — прокоментував Віктор Чумак учора в стінах парламенту. — В мене є будинок в 170 кв. м, але писали, що він коштує 1 млн. дол. Причина в тому, що я беру участь в конкурсі щодо членства в Національному агентстві з питань запобігання корупції, а брудна піар-кампанія полягала в тому, щоб не вилити на мене бруд в публічній площині, а надавити на комісію, щоб її члени не проголосували за мене».
Чумак також прокоментував конфлікт, який виник на засіданні фракції у понеділок: «Ми не бачимо позицію фракції щодо того, що відбувається довкола Каська (заступника генпрокурора. — Авт.) та Трепака (начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. — Авт.). Ситуація така, що ми ходимо на ефіри та нам доводиться висмоктувати з пальця те, чого немає. Ми хочемо побачити, в чому позиція фракції — або вона кришує корупціонерів, або вона від них очищається. Тож група людей виступила з ініціативою, що ми маємо визначатися: або допомагаємо Президенту звільнити країну від корупції, або ми йому заважаємо. Ми вирішили допомогти йому. Тому наше головне завдання — не просто приховувати те, що є, а навпаки говорити про факти корупційної поведінки, зокрема членів фракції, та не приховувати їх, бо в іншому разі буде створено кругову поруку. Якщо це не допомагає на засіданнях фракції, треба виносити це в публічний простір».
Конфлікт у «Блоці Петра Порошенка» прокоментувала також народний депутат Світлана Заліщук: «Я не переконана, що корумповані депутати вийдуть із фракції. Тому треба об’єднувати зусилля людей, здатних боротися із цією корупцією, які не розчинилися в зручному парламентському середовищі та не бояться робити цю роботу. Ми домовилися гуртуватися. Думаю, ми й надалі маємо відстоювати позицію публічно, і якщо дізнаємося про факти зловживання владою або виникнуть підозри у корупційних справах, ми маємо використовувати свої депутатські повноваження, щоб це публічно викривати та вимагати у правоохоронних органів їх подальшого розслідування».