Перейти до основного вмісту

Експерт: «Слід акцентувати увагу на існуючих спецпідрозділах»

16 квітня, 12:11
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Вчора екс-губернатор Херсонщини Борис Сіленков висловив бажання створити Таврійський батальйон самооборони «СКІФ» і пообіцяв скоординувати свої плани з місцевою владою.

Як зазначають у прес-службі Херсонської облдержадміністрації, до голови ОДА Юрія Одарченка поки не надходило жодних пропозицій від Бориса Сіленкова. Як повідомили нам в ОДА, влада контролює ситуацію з настроями в регіоні, відслідковує потенційні загрози.

Про окремі громадські спецпідрозділі на базі УМВС поки не йдеться. Як і раніше, місцева самооборона активно співпрацює з міліцією, також до охорони громадського порядку залучаються представники раніше сформованої громадської організації «Добровільна народна дружина».

Як повідомили «Дню» в прес-службі УМВС в Херсонській області, поки робота по створенню спецпідрозділів з цивільних громадян не ведеться, адже немає письмових розпоряджень. Втім, говорять у міліції, керівництво управління готове розпочати таку роботу.

«Підписати наказ — це одне, а забезпечити його виконання — зовсім інше, — коментує «Дню» колишній офіцер міліції Максим Магда. — Адже обсяг роботи колосальний. Необхідно провести агітаційну компанію, організувати набір добровольців, перевірити кандидатів на відповідність базовим вимогам (стан здоров’я, фізична підготовка, морально-психологічний стан, відсутність проблем із законом і т.д.). Після цього людям слід буде опанувати хоч якісь ази — поводження зі зброєю, тактика ведення бойових дій і охорони правопорядку, медична підготовка, основи правових знать. На все це піде за найкращими прогнозами не менше місяця. А що отримаємо в результаті? Патріотично налаштованих хлопців зі зброєю, які готові вмерти за країну — і все, але не професіоналів, підготовлених роками для проведення спеціальних операцій. Якщо Аваков так бажає залучити бойову еліту МВС до операцій на сході, то йому слід акцентувати увагу на вже існуючих спецпідрозділах. Якщо є недовіра до конкретних людей, нехай проведуть переатестацію, ротацію. А ще нехай підвищать зарплату, забезпечать житлом і соціальними гарантіями — тоді рівень патріотизму різко підвищиться, оскільки з’явиться довіра до держави. Навіщо створювати велосипед, якщо можна лише замінити пробите колесо?

Основна задача міліції — це все-таки охорона громадського порядку та боротьба зі злочинністю. А захищати від загарбників має армія. І якщо виникла потреба обороняти країну, то залучати добровольців слів в першу чергу до лав Збройних Сил. Крім цього, необхідно проводити величезну роботу в кожному населеному пункті — від звичайного інформування про ази цивільної оборони та медичної допомоги до реальної підготовки партизанських загонів і налагодження мережі опору. А це вже має взяти під свій контроль в першу чергу не МВС чи Міноборони, а місцеві органи влади. Більше того, такі дії отримають велику підтримку з боку населення. Особисто знаю чимало людей, які за віком чи станом здоров’я не придатні до служби в регулярній армії, зате у будь-який момент готові долучитись до сил опору, самооборони, цивільного захисту, медичної служби тощо. І з цими фахівцям негайно, вже сьогодні потрібно працювати, бо в майбутньому на них можна буде покластися. А якщо в людини крім патріотизму більше нічого немає, то навряд чи вона зможе чинити опір до зубів озброєному ворогу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати