Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Гартування в тилу

Постійна загроза атак з боку Росії та її найманців доводить, що бойові навчання та координація з військами країн-партнерів для України завжди в пріоритеті
02 вересня, 19:04
ФОТО REUTERS

Після нещодавнього загострення на фронті, а саме атаки на Авдіївку російськими найманцями, в суспільстві вкотре постало питання готовності Збройних сил до відбиття таких нападів. Ворог не лише провокує наших військових на відповідь, але й прораховує слабкі місця оборони в тому числі в цивільних зонах. Тому варто зазначити, що бойова готовність українських військових не лише гартується необхідністю бути в стані постійної напруженої уваги, але й постійними тренуваннями в тилу.

Так на одному з південних полігонів бойової підготовки особовий склад зенітно-ракетних підрозділів вдосконалював свої навички з протиповітряної оборони. Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України.

Командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв зокрема зазначив, що під час тренування бойові обслуги зенітно-ракетних комплексів «Бук», «Оса» та С-300 відпрацювали низку завдань із протиповітряного прикриття угрупування військ та важливих об’єктів інфраструктури в режимі максимально наближеному до бойового. Він також повідомив, що в ході практичної фази навчань засоби протиповітряної оборони відпрацювали питання наведення на цілі повітряного противника, а також відпрацювали завдання з підтримки наземних сил, відбиття повітряного нападу умовного противника та прикриття важливих державних об’єктів.

«Навчання мали на меті підвищити злагодженість в роботі бойових розрахунків. Тому, в процесі їх планування тренувань враховувався узагальнений аналіз досвіду проведення бойових дій», — додав Сергій Наєв.

Окрім невпинної підготовки до оборони у військах постійно напрацьовується досвід взаємодії з арміям країн членів НАТО. Так, наприклад, на базі Командування об’єднаних сил Збройних Сил України триває робота мобільної тренувальної групи Командування об’єднаних збройних сил НАТО «Брюнссум».

Як повідомив керівник групи підполковник Карстен Клем, метою її роботи є проведення з українськими офіцерами практичного курсу, ознайомлення їх із стратегічними аспектами та системою планування операцій, а також етапами процесу оперативного планування НАТО.

Під час першого дня роботи делегації, тимчасово виконуючий обов’язки начальника об’єднаного штабу Командування об’єднаних сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Роман Гладкий ознайомив іноземних колег із вже існуючими процесами проведення оперативного планування, а також його роллю в загальній системі управління Збройних Сил України. Зокрема він висловив вдячність Командуванню об’єднаних збройних сил НАТО за надійну підтримку та об’єднані зусилля, метою яких є підняття фахового рівня українських військовослужбовців.

Одним із головних союзників України є сусідня Польща, яка вже є членом Альянсу. Польща відіграє дуже важливу роль в спільній координації наших військ в тому числі закордоном в миротворчих місіях.

Нещодавно під час телефонної розмови з командувачем Оперативного командування видів ЗС Республіки Польща генерал-лейтенантом Томашем Піотровські командувач об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв наголосив: «Плідне та ефективне співробітництво наших Командувань позитивно впливає на нарощування оперативних спроможностей та бойового потенціалу і, в кінцевому результаті, на зміцнення обороноздатності наших дружніх держав».

Разом із тим, генерал-лейтенант Сергій Наєв зазначив, що одним із важливих елементів нарощування оперативних спроможностей Командування є участь офіцерського складу у спільних з державами-членами НАТО заходах оперативної підготовки, а також залучення міжнародних військових радників та представників тренувальних місій країн-членів НАТО до цієї підготовки.

В свою чергу генерал-лейтенант Томаш Піотровські зазначив, що першим кроком на цьому шляху у 2022 році мав би стати обмін робочими групами з вивчення досвіду оперативного планування та управління операціями. «Дуже корисним для офіцерів була б безпосередня участь у заходах оперативної підготовки. А, саме, штабних тренуваннях і командно-штабних навчаннях у якості офіцерів відповідних штабів», — додав він.

За словами генерал-лейтенанта Сергія Наєва, у Збройних Силах України наразі розпочато процес планування заходів міжнародного співробітництва на 2022 рік. Тому, є можливість опрацювати ці питання та забезпечити включення у плани співробітництва на 2022 рік відповідні заходи.

Користуючись нагодою, генерал-лейтенант Сергій Наєв запросив свого польського колегу відвідати багатонаціональну фазу стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля — 2021», яка буде проходити 28-30 вересня в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати